האיש שפירק את 'כחול לבן', מדבר

יאיר לפיד לא מצטער שחבר לגנץ: "אבל אם הייתי יודע שהם יזחלו לממשלת נתניהו, אולי לא הייתי חובר אליהם" • "הקמנו אלטרנטיבה שלטונית אמיתית ואז הם פירקו אותה כדי לזחול לתוך הממשלה שלו"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו”ר סיעת ‘יש עתיד’, ח”כ  יאיר לפיד, הגיב בריאיון לתכנית ‘פגוש את העיתונות’ על פירוק כחול לבן ולסיכום המסתמן בין גנץ לנתניהו.

הוא ביקר בחריפות את גנץ על שלא ביקש את תיק הבריאות.

“האמנתי שאנחנו מאוחדים, בחשו מאחורי גבי, באמת האמנתי שכולנו מחזיקים במחשבה שצריך לשמור על כחול לבן מאוחדת לא משנה מה – ומסתבר שטעיתי. ההישג הגדול זה שהקמנו אלטרנטיבה שלטונית אמיתית ואז הם פירקו אותה כדי לזחול לתוך הממשלה שלו.

היה מתווה שכולם הסכימו עליו שאמר כך: מסיימים את ההשתלטות על הכנסת. הם נכנסו לממשלה של נתניהו ואני מאוכזב לא רק בגלל הבוחרים – אלא כי גם הבטחנו אחד לשני. כשמישהו נכנס עם 14 מנדטים לממשלה זו לא אחדות.

לפיד חשף שהם התכוננו לכך שגנץ יחבור לנתניהו ולכן הכינו מסמך לפיצול המפלגות מראש. “כל המערכת הפוליטית ניהלה דיון על האפשרות שיחליטו להיפרד מאיתנו ולכן פניתי ליועץ המשפטי וביקשתי שיכין מסמך. הוא שאל אם אני חושב שזה יקרה, ואמרתי לו שלא”.

כשנשאל אם הוא מצטער על כך שמראש חבר לגנץ אמר: “אני לא מצטער שהלכתי עם גנץ אבל אם הייתי יודע שהם יזחלו לממשלת נתניהו, אולי לא הייתי חובר אליהם”.

השארת תגובה