"לפיד טירלול, התחרפן לגמרי"

מקורבי גנץ איימו: אם לפיד יגיש מועמדות, כחול לבן תתפרק – ויו"ר יש עתיד התקפל • גוש הימין הודיע שיתמוך ביו"ר כחול לבן • יש עתיד לא תגיע למליאה

כחול לבן
כחול לבן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו”ר כחול לבן, בני גנץ, החליט היום סופית להתמודד לראשות הכנסת.

בחירתו מובטחת, לאחר שגוש הימין הכריז כי יתמוך בו.

בעקבות כך יש עתיד מסרה כי לא תגיע למליאה.

עם זאת,  ההסכם בין יש עתיד לחוסן לישראל קובע כי יו”ר הכנסת ימונה מטעם יש עתיד.

הוועדה המסדרת התכנסה לקראת הצהרים לדיון לקראת בחירת יושב ראש חדש לכנסת – לאחר החלטת בג”ץ-בית המשפט של השמאל, כי עמיר פרץ ימונה ליו”ר זמני  לצד יולי אדלשטיין.

הוועדה אישרה לכנס את מליאת הכנסת, לבחירת יו”ר כנסת קבוע. 9 ח”כים תמכו לעומת 7 שהתנגדו.

ח”כ מיקי זוהר מהליכוד הזהיר הבוקר את נציגי מפלגת כחול לבן בוועדה המסדרת: “ראש הממשלה הולך להודיע שמהרגע שיתמנה יו”ר כנסת מטעמכם שלא בסיכום, כל הדיונים על ממשלת אחדות יפסקו. ברכות למשותפת על ההישג שמנעה ממשלת אחדות”.

בפתיחת הדיון ח”כ זוהר מהליכוד פנה ליו”ר ניסנקורן ואמר: “יש עדיין רצון מצד חלק מהנהגת כחול לבן לממשלת אחדות. די ברור מי רוצה ומי לא”.

ח”כ שלמה קרעי תקף את הוועדה: “למה להצביע? תנו את המפתחות לבג”ץ וזהו”.

ניסנקורן, שלא אהב את התגובות של קרעי, ביקש להוציאו כי הוא מפריע, אבל קרעי היה בחדר השני עקב המגבלות של משרד הבריאות – ולא יצא.

ח”כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אמר על הצעת הפשרה שגנץ ימונה לתפקיד: “הרשימה המשותפת תצביע נגד בני גנץ עם יהיה מועמד ליו”ר הכנסת, אנחנו נצביע בעד מאיר כהן. אנחנו לא חלק מהמאמצים להקמת ממשלת אחדות שבה הליכוד מוביל את כחול לבן באף”.

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה צייץ ברוח דומה: “לא ניתן יד לממשלה בראשות נתניהו. כחול לבן יחליטו אם הם רוצים לנצח ביחד או להכנע לבד”.

ח״כ תמר זנדברג ממרצ מסרה: “לא הענקנו לגנץ את המנדט כדי לנהל מו״מ עם הליכוד, ולא כדי להיות יו״ר הכנסת – וכדאי שהוא יפנים את זה. אם יחליט להעלות את מועמדותו לתפקיד יו״ר הכנסת, אצביע נגד”.

ח”כ אביגדור ליברמן הצטרף לחבריו טיבי ועודה והבהיר: “ישראל ביתנו תומכת במאיר כהן כמועמד ליו”ר הכנסת”.

מטרת המהלך, אותו יזם גנץ בתיאום עם בכירים בליכוד, הוא מניעת פיצוץ המגעים להקמת ממשלת אחדות, ומשמעותו היא כי המגעים להקמת ממשלה מתקדמים.

מוקדם יותר הנהגת כחול לבן – בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי – התכנסה לדיון דחוף לקראת הדיון על בחירת יו”ר הכנסת.

במסגרת הדיון התברר כי היו”ר בני גנץ לא ויתר על כוונתו להתמנות ליו”ר הכנסת. מנגד, יאיר לפיד ומשה (בוגי) יעלון הבהירו כי הם מתנגדים למהלך – ודורשים כי מאיר כהן ייבחר לכהונה הזו, כפי שתוכנן מלכתחילה.

הישיבה התפזרה לראשונה ללא הסכמות, ובסיומה הגיש גנץ את מועמדותו במזכירות הכנסת – לתפקיד יו”ר הכנסת.

מקורבי גנץ הבהירו כי אם יאיר לפיד יגיש את מועמדותו של מאיר כהן ליו”ר, סיעת כחול לבן תתפרק.

לפיד התקפל ולא הגיש את מועמדתו של מאיר כהן.

בתוך מפלגת יש עתיד הטיחו ביקורת נוקבת על היו”ר יאיר לפיד בעקבות התנהלותו בתוך מפלגת כחול לבן והניסיון שלו לבלום ממשלת אחדות: “טירלול, התחרפן לגמרי, אנחנו לא מבינים אותו”.

3 תגובות
  1. עכשיו הגמד לא יודע מה לעשות עם עצמו

  2. לפיד?! באמת?! תגידו לי דבר אחד שהוא עשה בחיים! דבר אחד!! הקים עסק? בצבא? באזרחות? גארנישט נאדא נוטינק. אחרי ליברמן הוא אחד הדברים הכי רעים בפוליטיקה הישראלית

  3. לפיד חושב שהוא שונה כאשר בעצם הוא שונא…את נתניהו וזה מה שמניע אותו

השארת תגובה