אֵלֶּה, שְׁמוֹת: וַיִּהְיוּ הַמֵּתִים בַּמַּגֵּפָה

בעולם היהודי ליוו למנוחות בכאב את קרבנות מגפת הקורונה שהלכו לעולמם אחרי שנדבקו בנגיף הקורונה והותירו אחריהם משפחות שבורות, מהם לא זכו להיפרד כראוי

הרב אברהם כהן זצ"ל
הרב אברהם כהן זצ"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בצרפת נפטר מר ברטו אברהם טייב ז"ל, אחיו של הגאון רבי ציון טייב, מרבני שכונת פסגת זאב בירושלים, שנפטר ביום שישי י' אדר מנגיף הקורונה. מדובר ביהודי הראשון מצרפת שנפטר מהנגיף. אברהם ז"ל בן ה – 71 הובא לקבורה כעבור ימים ארוכים, זאת לאחר בדיקות שנערכו בצרפת לבדוק האם נפטר באמת מהנגיף.

המנוח ז"ל, תושב פריז, פעל רבות בעזרה למשפחות במצוקה בארץ הקודש והיה מגיע לבית הכנסת בשבתות ובימים טובים.

טרגדיה קשה בחב"ד: שליח חב"ד, הרב מסעוד טובול ז"ל, מנהל מוסדות חיה מושקא של חב"ד בפריז שבצרפת, נפטר ל"ע מנגיף הקורונה, לאחר שלא חש בטוב בימים האחרונים והוא פונה בערב שבת לבית חולים שם נפטר בגיל 63.

הרב טובול ניהל ביד רמה את מוסדות חיה מושקא בפריז ובית הספר בית חנה היהודי הגדול ביותר באירופה ובצרפת.

חסידי חב"ד בעולם ובצרפת בפרט בהלם מפטירתו של הרב טובול, שהיה חוד החנית של פריז, שהקים את חב"ד המקומית בעשר אצבעות.

הנגיף הכה שוב, גם בניו ג'רזי: הרה"ח רבי אברהם יעקב הכהן כץ ז"ל, מלינדן שבניו ג'רזי, נפטר לאחר שחלה בנגיף הקורונה.

ר' אברהם יעקב המנוח, הוא בנו של הרב ישעיהו הכהן כץ ז"ל, היה ממקימי קהילת קוסון בלינדן שניו ג'רזי, לשם עבר לאחר שגר שנים רבות בשכונת בורו פארק בברוקלין.

הוא הלך לעולמו בגיל 73 לאחר שחלה בנגיף הקורונה וסבל לפני כן ממצב בריאותי קשה בעיקר בלב. כך דווח בחדשות 'בורו פארק 24'.

מכריו מספרים על איש חסד, עם מאור פנים מיוחד. הלוויתו יצאה מהרחוב ה-12 ורחוב ה-50 בבורו פארק. משם הלוויה המשיכה ללינדן ניו ג'רזי בדרך לבית החיים של קוסון שם נטמן. במסע הלוויה הקהל התבקש לא להתקהל צמוד מדי, לא להתערבב ולהתקדם כל הזמן.

אסון נוסף: מרת ליבא עטיל זילבערשטיין מוויליאמסבורג הלכה לעולמה לאחר שנדבקה בקורונה. המנוחה נולדה בשנת 1917 בעיר טערצאל בצפון מזרח הונגריה לדוד וגיטל גליק, הצעירה מבין עשרה ילדים. היא שרדה את השואה עם המון גבורה, הגיעה לארה"ב והתחתנה עם רבי נתן דוד ב-1946 והקימה משפחה עם מסירת נפש, וגידלה שמונה ילדים. אף אחד מהמשפחה שלה לא שרד בשואה.

מאנגליה הגיעה הבשורה הקשה על פטירתו של החסיד הרב יהודה יעקב רפסון ז"ל, שליח חב"ד ודיין בעיר לידס שבאנגליה, שנפטר לבית עולמו לאחר שנדבק בנגיף הקורונה לפני שבוע בלבד.

ר' יהודה ז"ל בשנות ה-70 לחייו נפטר מהנגיף לאחר שהיה בריא לגמרי ללא מחלות רקע כלל.

במשך עשרות שנים כיהן ר' יהודה כשליח הרבי מלובביץ' בעיר לידס שבאנגליה, ואף שימש כדיין בקהילה בעיר. רעייתו היא הגב' עטל רפסון שתחי', בתו של הרה"ח ר' יהושע רסקין, מראשי השוחטים בלונדון.

מארה"ב הגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של הנגיד המפורסם רבי אברהם הכהן קאהן זצ"ל מייסד "קרן אברהם הכהן" והוא בן למעלה מ-90 לאחר שחלה בנגיף הקורונה.

הרב אברהם הכהן קאהן מארה"ב שחיבר את הספר "ברית אברהם הכהן" הקים קרן מפורסמת "קרן אברהם הכהן" בנשיאותה עמדו כל גדולי ישראל זצ"ל ויבלחט"א בכל שנה היו זוכים תלמידי חכמים במלגת "כתר תורה" ובמלגת "נזר הוראה" ו"עטרת המשפט" בסכומים של עשרות אלפי דולרים.

רבי אברהם הכהן שהצליח להימלט מאימי השואה, לא זכה לזש"ק ומסר חייו להרבות כבוד שמים ברבים, זכה להכניס אלפי ילדים בבריתו של אברהם אבינו, וכן חיבר את ספרו ברית אברהם הכהן שנודע כספר יסוד בהלכות מילה. אחיו הוא הגאון רבי שלמה הכהן קאהן גאב"ד מלבורן באוסטרליה.

מקווינס הגיעה הבשורה המרה על פטירתו של ר' יעקב מלצר ז"ל, תושב מחוז קיו גארדן בקווינס והוא בשנות השישים לחייו.

הנפטר היה חבר בארגון הצלה של קווינס במשך למעלה מ-35 שנה.

הנפטר למד בכולל שער התורה בקווינס במשך שנים רבות, והפך להיות פראמדיק לפני כעשרים שנה כדי לפרנס את משפחתו, הוא היה ידוע כתלמיד חכם עצום ובקי בכל מכמני התורה.

מצרפת הגיעה הידיעה המצערת על פטירתו של ר' אברהם סאקון ע"ה, בן 35. המנוח אושפז לאחרונה לאחר שנדבק בנגיף ה'קורונה'.

המנוח שנמנה על חסידי חב"ד היה מוכר לרבים שהכירוהו כמי שקרא בתורה במנייני התפילות במרכז חב"ד העולמי 770 בניו-יורק. היה בעל ידע רב בע"פ, וירא שמים.

בשעות הערב של יום שלישי הגיעה הידיעה על קרבן נוסף מארה"ב: הרה"ג אברהם לוי ברסלר מלייקווד, בן 58 בפטירתו.

השארת תגובה