סקר: יחימוביץ' מובילה על הרצוג בראשות העבודה

הקרב על ראשות העבודה: מסקר ערוץ הכנסת עולה כי היו"ר הקודם שלי יחימוביץ מובילה על פני הרצוג ■ עם זאת נרשם תיקו בין היו"ר הנוכחי ליו"רית הקודמת מבין הנשאלים מצביעי המחנה הציוני. לבני מפגרת מאחור

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הקרב על ראשות העבודה: סקר 'פאלנס' שנערך עבור ערוץ הכנסת מעלה נתונים מפתיעים. בסקר נשאלו המשתתפים מי מתאים יותר לתפקיד ראשות מפלגת המחנה הציוני בוז'י הרצוג או שלי יחימוביץ'. למרבה ההפתעה, זכתה יחימוביץ' ליתרון מובהק על פני הרצוג. על פי הסקר, 34% תומכים ביחימוביץ' ו-19% בלבד תומכים בהרצוג.

במקביל, מבין מצביעי המפלגה נרשם שיוויון בין השניים וגם הרצוג וגם יחימוביץ זכו לתמיכה של 30% מהמצביעים. בנוסף, מבין מצביעי המפלגה 15% סברו כי ציפי לבני היא המתאימה לתפקיד.

בסביבת יחימוביץ' מבהירים כי טרם החליטה אם לרוץ בבחירות המקדימות לראשות המפלגה שיתקיימו בעוד פחות משנה אך הסימנים מראים כי בכוונתה לעשות זאת. במהלך השבועות האחרונים נרשם מתח בינה לבין היו"ר הרצוג בין היתר בסוגיית הענקת הקיזוז לאורן חזן וכן על רקעי תמיכתו של הרצוג בכבל בבחירות החשאיות שנערכו לראשות ועדת הכלכלה.

לפני מספר ימים יחימוביץ' קראה לתומכיה להתפקד למפלגה בכדי לחזק את כוחה. בעמוד הפייסבוק שלה כתבה יחימוביץ': "אני זקוקה לכם איתי. אתם מקור הכוח הפוליטי והמוסרי שלי – לא שום קומבינה פוליטית. אתם מקור הכוח הפוליטי והמוסרי שלי – ולכן גם בקמפיינים אני לא זקוקה לקומץ בעלי הון עם תרומות ענק, אלא מגייסת המון תרומות קטנות ובינוניות. רוצים לחזק אותי, ואת הדרך שאני מובילה? להדק את השותפות, לתת רוח גבית, לעשות דברים ביחד? תתפקדו למפלגת העבודה".

"לפי חוקת המפלגה", אמרה יחימוביץ' לכלי התקשורת כשהתייחסה לסוגיית התמודדותה לראשות המפלגה. "תהיה התמודדות על תפקיד היו"ר בעוד שנה. המוטיבציה להתמודד היא קודם כל כדי שהדרך שלי, שמאוד מאובחנת מבחינה אידיאולוגית, תבוא לידי ביטוי. ודאי שההפסדים האלה יהיו רכיב כלשהו במוטיבציה, אבל שנה בפוליטיקה היא המון זמן ודברים יכולים לקרות. עד אז אקבל החלטה".

השארת תגובה