חוסכים לחולי לב את בית החולים

בית החולים הדסה עין כרם אימץ טכנולוגיה חדשה שחוסכת לחולי לב את הביקור בבית החולים לצורך בדיקת הקוצב שלהם

טכנולוגיה
טכנולוגיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בהלת הקורונה: בתי החולים והמרכזים הרפואיים עמלים כל העת על דרכים ופתרונות שיאפשרו לצמצמם ככל הניתן את ההגעה של החולים והנבדקים למרפאות – זאת על מנת לצמצם את סיכויי ההידבקות בנגיף הקטלני.

בכל הקשור לבית החולים הדסה עין כרם, אימץ בית החולים את השימוש בMy CareLink smart-  (מיי קרלינק סמארט), טכנולוגיה מיוחדת של חברת מדטרוניק, החוסכת הגעה של חולי לב למרפאת בית החולים.

כיום רובם המוחלט של המטופלים שהושתל להם קוצב לב, נאלצים להגיע לבתי החולים לבדיקה שגרתית מידי מספר חודשים. במרפאות הללו מתכנסים בין 30 ל 80 מטופלים הממתינים לבדיקת הקוצב שלהם. במהלך הבדיקה בבית החולים נתוני הקוצב מועברים למכשיר ייעודי אשר מדפיס את תוצאות הבדיקה כפלט נייר. לאחר מכן הצוות הרפואי בוחן את הנתונים ומוודא את תקינותם.

ה-מיי קרלינק סמארט הוא מכשיר בגודל זהה לטלפון נייד, המאפשר לשדר את נתוני הקוצב אל המרפאה המטפלת מכל מקום בו המטופל נמצא. השימוש בטכנולוגיה הזו מצמצם את הביקורים הפיזיים של המטופלים במרפאות, תוך כדי שמירה על הבקרה הצמודה והמקצועית הנדרשת.

אם בזמני שגרה הטכנולוגיה הזו בעיקר משפרת את הנוחות של המטופלים, הרי שעל רקע בהלת הקורונה היא הופכת לקריטית ומונעת הסתבכויות. על ידי השימוש בטכנולוגיה הזו חוסך בית החולים לחולים רבים את הביקור בין כתליו, וכך מצמצם דרסטית את הסיכויים שלהם להידבק ו/או להדביק בנגיף.

השארת תגובה