הרגעה: 'הדסה' בטוחה ליולדות

הדסה-עין-כרם
הדסה-עין-כרם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרופ' שמחה יגל מנהל מחלקת היולדות ב'הדסה' פרסם קריאת הרגעה לנשים בתקופה של טרום לידה, שהביעו חשש שבמצבם יש רגישות יתר להידבקות בקורונה. לדברי פרופ' יגל המחקרים בעולם לא מעלים חשש מיוחד לנשים בתקופה של טרום לידה וכי עליהם לנהוג בדיוק כפי שנוהגת יתר האוכלוסייה, על פי ההוראות המיוחדות של משרד הבריאות.

'נשים יקרות אין רגישות יתר לקורונה. גם נשים שילקו חלילה בנגיף יעברו אותו בצורה קלה. אנחנו ב'הדסה' מומחים בטיפול בכל המצבים של יולדות עם חשש לקורונה נשים בהריון בבידוד ונשים עם תסמינים ראייתים שלא נבדקו עדיין. גם לגבי הנקה של נשים שלקו בנגיף ישנו פיתרון מסוים. אנו רואים חשיבות עליונה בהנקה לחיזוק המערכת החיסונית של האם והיילוד'. חדרי הלידה ב'הדסה' פועלים כסדרם ומצפים לנשים היולדות בכל עת', אמר פרופ' יגל.

ב'הדסה' שבים ומדגישים כי מחלקת היולדות במרכז הרפואי פועלת על פי ההוראות המחמירות ביותר של מערכת הבריאות, על מנת להבטיח את שלומם ובריאותם של היולדות והיילודים.

מערך היולדות ב'הדסה' פועל באופן מלא. הצוותים הרפואיים נותנים מענה לכל היולדות המגיעות. ב'הדסה' מציינים כי בכל הקשור לדאגה לצרכי היולדת החרדית השירותים העומדים לרשות היולדת הן גם בשגרה וגם בחרום. הן בכל הקשור לנושא האוכל והקפדה על כללי ההלכה בשמירת שבת וכדומה.

רב המרכז הרפואי הרב משה קליין: 'גם בעת החרום שבה אנו מצויים, הנחתי את צוות מחלקת היולדות להמשיך ולהקפיד על כללי ההלכה הנוהגים ב'הדסה', כפי שהנהיגו אותם גדולי ישראל. כמובן בכל שאלה שעולה על הפרק הצוות מעביר אלי את השאלות ומקבל את התשובות כפי הוראותיהם של גדולי הפוסקים שמנחים את דרכה של 'הדסה' בחרום ובשגרה. אנו תפילה כי בקרוב שכל הצוותים הרפואיים יהיו עסוקים בעיקר בלידה'.

השארת תגובה