ערב ראש חודש: תענית שעות ותפילת רבים ברוסיה

רבה של רוסיה בקריאה דחופה לכל יהודי רוסיה: עת צרה היא כעת בכל מקום ובכל העולם כולו, ולא עת לחשות / את התפילות יתפלל כל אחד בביתו / התעוררות גדולה בין יהודי רוסיה

רבה הראשי של רוסיה הגר''ב לאזאר
רבה הראשי של רוסיה הגר''ב לאזאר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

 באיגרת שכתב רבה הראשי של רוסיה  רבי בערל לאזאר, אשר פורסמה ברחבי רוסיה, נקראים כל יהודי המדינה הגדולה להשתתף בתפילה וזעקה משותפת שתיערך ביום רביעי ערב ראש חודש ניסן בשעה 1 בצהריים, מתוך אמונה ובטחון בקב"ה שיהפוך את הדין לרחמים, יבטל את גזירת הדבר והמגיפה, ויחיש את פדות נפשנו.

הגברים הבריאים מעל גיל 16 ועד 60, מתבקשים להתענות תענית שעות, מעלות השחר ועד חצות היום, ומי שאינו מתענה ייתן 'פדיון תענית', ואף נקבע סכום הצדקה במטבע הרובל למי שיכול לתת.

יום התפילה הנרחב נערך, בעקבות הדבקתם למגינת לב, של כמה מבני הקהילות היהודיות ברוסיה בנגיף הקורונה, וגם מתוך ערבות הדדית לכל יושבי תבל ארצך, כפסק דין הרמב"ם: "מצוות עשה מן התורה לזעוק ולהריע בחצוצרות על כל צרה שתבוא על הציבור, שנאמר על הצר וגו' והרעותם בחצוצרות".

קריאתו של הרב הראשי, התפרסמה כאמור בכל רוסיה ועוררה הדים רבים גם מקרב כלל הציבור – ותביא לאחדות כאיש אחד בלב אחד בשעה 1 בצהרים לפי שעון מוסקבה, לסדר תפילה וצדקה שנקבע ופורסם מראש, ותסתיים בתפילת מנחה – 'שהרי אליהו לא נענה אלא בתפילת המנחה'.

לצד הפעולות הרוחניות האלו, נערך גם מבצע מצה רחב היקף, והשנה במיוחד 'מצה שמורה', כמאכל של שמירה ורפואה, יחד עם עזרה גשמית גדולה ומיוחדת של פרויקט 'קמחא דפסחא', שייערך תוך שמירה על ביטחון הבריאות, כאשר מתנדבי "מרכז החסד היהודי שערי צדק", יפעלו בתיאום עם רשויות הבריאות, לחלוקה מסודרת ונכונה של מוצרי הפסח הבא עלינו לטובה.

השארת תגובה