אדלשטיין: "בניגוד לשקרים הכנסת לא נסגרה לרגע"

יו"ר הכנסת הדף בפתיח דיוני המליאה את טענות גוש השמאל על סגירת הכנסת לפעילות פרלמנטרית ואמר, כי "בניגוד לשקרים, הכנסת עבדה בשבוע שעבר על פי הלו"ז במשך עשרות השנים"

יור הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין  צילום דוברות הכנסת (4)
יור הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין צילום דוברות הכנסת (4)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עם פתיחת דיוני מליאת הכנסת תקף היו"ר ח"כ יולי יואל אדלשטיין את חברי הכנסת מ'כחול לבן' שהאשימו אותו בסגירת פעילות הכנסת ואמר, כי "בניגוד לשקרים שהופצו לאחרונה, הכנסת לא נסגרה לרגע. הכנסת עבדה בשבוע שעבר לפי כל לוחות הזמנים כמו בכל שבוע במשך עשרות השנים האחרונות. הכנסת נפתחה עכשיו על מנת שעוד היום נוכל להקים את הוועדות שהחוק קובע שאנחנו צריכים להקים, על מנת לעשות את תפקידנו ולפקח על הממשלה במצב הלא פשוט הזה".

בהמשך הדברים התייחס אדלשטיין לנגיף הקורונה וקרא לבאי הבית לשמור על עצמם ולנהוג על פי הנחיות משרד הבריאות, "אני קורא לכל חברי הכנסת ולכל באי המשכן, לשמור על ההנחיות שעשינו בהתאם להוראות משרד הבריאות. ואם כבר אנחנו מדברים על שמירה על ההנחיות – כרגע יש הפגנה מול הכנסת".

לדבריו, "כמי שהשתתף בעצמו לפני כניסתי לפוליטיקה ואחרי כשהייתי כבר חבר כנסת במאות רבות של הפגנות, אני מכיר ומעריך את זכות האזרחים להפגין. אך אנא, במצב שאנחנו נמצאים בו אל תסכנו אחד את השני, אל תסכנו את אנשי המשמר ואת אנשי המשטרה, שימרו על ההנחיות. אי אפשר להסביר לאזרח שמקבל קנס מכיוון שיצא להשתזף בחוף הים, שלחברי כנסת מותר להתחבק עם המפגינים או אחד עם השני, ולשים את התמונות בפייסבוק."

השארת תגובה