המתווה: רוטציה לראה"מ ושר המשפטים

ראש הממשלה חשף את פרטי המתווה עליו שקדו בימים האחרונים נציגי מפלגות הליכוד וכחול לבן ורמז כי ההסכם סגור אלא שהלחץ על גנץ מכיוון לפיד עושה את שלו

נתניהו וגנץ, צילום: אלעד מלכה
נתניהו וגנץ, צילום: אלעד מלכה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הפתיע אמש ובסבב ראיונות שהעניק באולפני חדשות 12 ו 13 חשף את פרטי ההסכם ההולך ומתגבש בינו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ כשהוא רומז כי המשך הליך הדחת יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין מתפקידו, מהווה סוף פסוק למגעים להקמת ממשלת אחדות.

"יש בינינו הסכם סגור, זה דובר בהודעות. למעשה כל הפרטים סגורים. ההצעה היא ממשלה שוויונית של חצי-חצי. אני והוא נכהן כראשי ממשלה ברוטציה, בחלוקה של שנה וחצי. כך יהיו גם מספר השרים. שר המשפטים ייקבע בהסמכה מבחוץ או שר וסגן שר שיתחלפו". אמר ראש הממשלה כשהוא אף קובע את מועד פרישתו מתפקיד ראש הממשלה. ה 21 לספטמבר 2021". כך בראיון לערוץ 12.

"אפנה את כיסא ראש הממשלה בתום התקופה המוגדרת לרוטציה שיעוגן באמצעות חוק מיוחד שיעבור בכנסת". הבטיח נתניהו.

ראש הממשלה חשף כאמור פרטים מחדר המו"מ וגילה: "דיברנו על 4 תפקידים מרכזיים. הם ביקשו את החוץ והביטחון ושאנחנו נקבל את האוצר ויו"ר הכנסת. הם אמרו את זה כי ברור שראש ממשלה מכהן צריך יו"ר כנסת וצריך גם שר אוצר. אח"כ הם יתחלפו. אין לי מושג למה קשה להם לחתום".

רה"מ תקף את לפיד ואמר, כי "יאיר לפיד מטורלל. ואני קורא לו להצטרף לליברמן ולהורוביץ".

בראיון לחדשות 13 ואמר רה"מ, כי "ההסכם עם כחול לבן לאחדות היה נדיב מאוד, וקבענו לחלוק את כמות השרים והזמן בראשות הממשלה – חצי חצי. בד בבד, הם העלו הצעת חוק להדחת יו"ר הכנסת – ולרמוס את הדבר המאפשר ממשלת אחדות. במקום לעסוק באחדות – הם עסקו בהדחות
בעוד יאיר לפיד הוא זה שמקדם את התהליך".

השארת תגובה