נתניהו: מקווה שעד פסח נחזור לשגרה"

ראש הממשלה מתריע כי אם המראות שנצפו בפארק הירקון יישמכו, "בישראל יכולים להגיע לרבבות מתים, אף אחד לא יודע לאן זה יגיע"

נתניהו וליצמן צילום קובי גדעון לע''מ
נתניהו וליצמן צילום קובי גדעון לע''מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בראיון שהעניק לתקשורת התייחס ראש הממשלה לנגיף הקורונה והתריע, כי ביחס למצב הנגיף והתפשטותו ברחבי העולם, "בישראל יכולים להגיע לרבבות מתים, אף אחד לא יודע לאן זה יגיע".

נתניהו התייחס לטענות על חוסרים בערכות לבדיקת קורונה ואמר, כי "אנו שואפים כל הזמן להעלות את כמות הבדיקות ליום, ייתכן ונגיע גם ל-20 אלף בדיקות ביום, יש חוסרים אבל הם בשוליים".

על אופן התפשטות הנגיף בישראל ביחס לקצב התפשטותו בעולם אמר רה"מ, כי "זה מתקדם אצלנו בטור גיאומטרי, מספר החולים מכפיל את עצמו כל כמה ימים. שיעור המוות של החולים יכול לנוע בין 2-4 אחוזים. העניין יכול להגיע לרבבות של מתים בישראל. עם זאת, הצלחנו להיות במצב יותר טוב משום שקיבלנו החלטה לסגור את הגבולות. מה שרצינו לעשות קודם זה לבודד ולטפל בחולים. בקבוצה השנייה שאנחנו מטפלים בה זה להציל את הכלכלה שלנו. אני רוצה לשחרר את הבריאים".

בדבריו, העלה נתניהו אופציה לקיומן של התרמות דם המוניות שיסייעו למפות ולהשיג שליטה על הנגיף, "אני בוחן אפשרות לבדיקות דם המוניות. מי שיחלה ויחלים ייצא לרחוב ואז נשיג חיסון עדר. זה עוד בבדיקה".

"אני מקווה שעד פסח נחזור לשגרה, אני רוצה להוציא את ישראל מהגורל שהולך לפקוד כמעט את כל המדינות המתקדמות. להציל את האנשים ואת הכלכלה. אנחנו לא ניתן לאנשים לקרוס, אולם לא נוכל לתת את הכסף הדרוש אם לא יהיה לנו תקציב – שלא ייקבע בלי ממשלת אחדות". אמר ראש הממשלה.

השארת תגובה