מרכז החסד למען האוכלוסייה המבוגרת

בהוראת רבה של רוסיה – פעילות אינטנסיבית בבתי הנזקקים • הוקם מוקד פניות הפועל 24 שעות • עולם חסד ייבנה

בפתח הכניסה למרכז החסד היהודי במוסקבה, משאיות פורקות אלפי ערכות הגנה, המ...
בפתח הכניסה למרכז החסד היהודי במוסקבה, משאיות פורקות אלפי ערכות הגנה, המ...
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על פי הוראות משרד הבריאות ברוסיה, להפסקת הפעילות במבנים ציבוריים, גם ‘מרכז החסד היהודי שערי צדק' במרכז מוסקבה סגר את שעריו, וכל הקשישים והגלמודים התבקשו להישאר בביתם, ולא לצאת עד יעבור זעם.

במקביל, בהוראת והנחיית רבה של רוסיה רבי בערל לאזאר, נערכת פעילות אינטנסיבית בבתיהם של החולים והקשישים המרותקים לבתיהם, ומאות פעילי ומתנדבי מרכז החסד היהודי, פוקדים בתים אלו בסעד ומזור.

בנוסף נפתח מוקד מיוחד הפועל 24 שעות, באמצעות קו טלפון פתוח שמספרו מפורסם בכל מוסקבה, למענה וטיפול מיידי לכל יהודי נזקק.

המרכז היהודי "מרכז רמב"ם", הפועל במרכז החסד היהודי – מעניק אף הוא עצות ומענה רפואי, יחד עם קשר ופעילות מול כל גורמי הרפואה במוסקבה.

ביוזמה מיוחדת, הגיעו אלפי ערכות של חומרי חיטוי אל מרכז החסד היהודי שערי צדק, ונועדו לחלוקה חינם לכל זקן וגלמוד, חולה ונזקק.

הערכות נשלחות ישירות אל הבתים, יחד עם מנות המזון המחולקות בקביעות באופן אישי לכל אדם, באמצעות צי הרכבים הגדול של מרכז החסד.

אלו שנדבקו בנגיף ה'קורונה', או נמצאים בבידוד מחשש להידבקות, פונים אל ארגון "ביקור חולים – מוסקבה", לקבלת עזרה ומזון כשר. מנהלת הארגון הגב' פערי דייטש, ארגנה חיטוי מיוחד במטבח הארגון, כאשר כל הצוות פועל תחת היגיינה מיוחדת, כולל הנהגים והשליחים, ומדי יום יוצאים מהמטבח רחב הידיים משלוחי מזון חמים וטריים הישר אל בתי הנתמכים ברחבי בירת רוסיה.

השארת תגובה