אלכוג'ל – כך תשמרי על ידייך

שימוש מאסיבי בתכשיר באלכוג'ל גורם ליובש קשה – להלן מספר טיפים לשמירה על כפות הידיים בתקופת הקורונה

ClinicalMD קליניק קרם דואו
ClinicalMD קליניק קרם דואו

האלכוג'לים – אותן תמיסות ג'ל המכילות אלכוהול, הם מוצר פופולרי שרובנו אוהבים להחזיק בתיק לשעת הצורך. אבל האם שימוש מאסיבי באלו יגרום לנו ליובש ותחושה לא נעימה? התשובה היא שכן.

ובכן, מבהירה ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור, כי הרכיב המרכזי של התכשיר חיטוי מייבש את עור הידיים , שבימים אלה גם ככה יבש וסדוק מהשפעות עונת המעבר.

לכן רצוי להשתמש באופן תמידי בקרם ידיים איכותי שיעשיר את העור ויעניק שכבת הגנה נוספת מרדיקליים חופשיים, כלומר זיהומים ולכלוכים שונים.

להלן כמה טיפים שכדאי לזכור בדבר טיפוח עור היידים בתקופת הקורונה:

  1. בימים אלו מומלץ לבחור בקרם ידיים טיפולי שמעניק לחות רבה ומשקם את העור.
  2. מומלץ למרוח קרם הגנה כדרך קבע גם על גב הידיים. נזקי השמש מצטברים עם השנים והכתמים צצים לאחר שנים של חשיפה.

מניעה וטיפול נכון יעזרו לשמור על עור צעיר לאורך השנים. אם לא אוהבים את ההרגשה של השומן בידיים לאחר המריחה, ניתן להשתמש בקרם לחות נטול שומן וכן לאחר עיסוי של הקרם ניתן להספיג קלות את כף היד במגבת ולהשאיר את הקרם על גב היד עצמו.

  1. כפות הידיים בארץ חשופות למזג אוויר קיצוני: בחורף לקור העז וליובש ובקיץ  לקרינה החזקה של  השמש. בימים אלו כפות הידיים יטו עוד יותר ליובש קיצוני, משימוש תכוף באלכוג'ל 

כאמור,  לכן חשוב למרוח בכמות נדיבה קרמי לחות ולפני השינה קרם לחות רווי וסמיך במיוחד שלוקח לו זמן להיספג. למחרת בבוקר מומלץ לשטוף את הידיים היטב כדי להבטיח ניקיון וחיטוי.

  1. בימים אלו כשמרבית מן האוכלוסיה בבית , תדירות שטיפות הכלים וניקיון הבית עולה, או כל מגע עם חומר ניקוי . לכן, מומלץ מאוד למרוח קרם לחות לידיים בסיום השימוש גם באלה. ולאוו דווקא רק בגלל האלכוג'ל.
  1. בסיום תקופת הקורונה שתבוא עלינו לטובה, מומלץ להשקיע בטיפולים שכוללים מכשור לאלו הסובלים מכפות ידיים יבשות מאוד וכן לשמר מראה בריא רענן וצעיר . לדוגמא: טיפולי סקין ) (Skin boostersהכולל החדרת לחות עמוקה, שתפקידה להזין את העור בחומרים חיוניים ולהגן עליו מפני היובש.

חשוב לציין כי השימוש בקרם ידיים לא מחליף את הצורך והחשיבות בשטיפת ידיים

הכותבת הינה מומחית לרפואת עור

השארת תגובה