שאיבת שומן מהבטן מה הפרוצדורה

ניתוח
ניתוח
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שאיבת שומן (ליפסוקציה בלע"ז) הינה הליך כירורגי לכל דבר ועניין. התהליך הזה מבוצע במטרה לצמצם את היקפי הגוף או, בלשון אחרת, להעניק לגוף מראה רזה יותר תוך הפחתת מצבורי השומן, בעיקר באזורים המועדים להצטברות שלו שהם הישבן, הבטן והירכיים. האזורים הללו הם המועדים ביותר להצטברות של עודפי שומן מצד אחד, וההצטברות של עודפי שומן באזורים הללו היא הבולטת ביותר ולעיתים קרובות מהווה פגיעה במראה האסתטי של הגוף מצד שני.

למרבה הצער, במרבית המקרים אין די בדיאטה לסלק את השומן העודף. ההשפעה של דיאטה היא מינורית בדרך כלל, והשמירה על דיאטה היא חשובה בעיקר לאחר מעשה על מנת לשמור על המראה. עד כמה שהדבר מפתיע, הליך הסרת שומן הוא הליך שהיה מוכר כבר בעת העתיקה. התנא אלעזר ברבי שמעון, שהיה  איש שמן במיוחד, עבר ניתוח כזה כפי שמתואר במסכת בבא מציעא. נכון להיום התהליך פשוט יותר וכרוך ברמה נמוכה מאד של סיכון. זאת, הן בגלל האמצעים הטכנולוגיים המודרניים והן בגלל רמת ההיגיינה הגבוהה המתקיימת כיום. מתי מתבצע תהליך שאיבת שומן? האם יש מצבים שבהם תהליך שאיבת שומן מהבטן ובכלל הוא חיוני? היכן אפשר לבצע הליך שאיבת שומן במהירות וביעילות? ד"ר שיין אופיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, מסביר.

מתי כדאי לעבור שאיבת שומן

שאיבת שומן, ובכלל זה שאיבת שומן מהבטן הינה, כאמור, תהליך כירורגי הדורש ממי שמבצע את התהליך הזה להיות בעל הסמכה רפואית ובעל ניסיון משמעותי בתחום. זאת, על מנת שניתן יהיה לבצע את התהליך באופן המוצלח ביותר תוך השגת התוצאות הטובות והמועילות ביותר לפציינט. כיוון שמדובר בתהליך רפואי, כדאי מאד שהוא יתבצע אך ורק אם הוא מועיל לפציינט ואם התוצאות שלו עשויות לשנות את ההתנהלות היום יומית שלו בצורה ניכרת. ישנם שני סוגים של פציינטים שבהם מבוצע הליך שאיבת שומן מהבטן ובכלל: הסוג הראשון – נשים וגברים המעוניינים להפחית את כמות השומנים באזור הבטן ובאזורים מועדים אחרים, בעיקר למטרה אסתטית. זאת, לאחר שברור להם שלא ניתן להפחית את היקפי השומן בכל שיטה אחרת לרבות דיאטות למיניהן. הסוג השני של פציינטים הם אנשים שאצלם היקפי השומנים חורגים מאד מהמקובל ונמצאים ברמה שעלולה לסכן אותם מבחינה בריאותית. במצבים כאלה, הליך שאיבת שומן מהבטן כמו גם מאזורים אחרים בגוף לא נועד אך ורק למטרות אסתטיות אלא בעיקר למטרות בריאותיות.

איך מתבצע התהליך והיכן אפשר לעבור אותו

ניתוח שאיבת שומן מתבצע, ככל הליך כירורגי אחר, בחדר ניתוח. בחלק מהמקרים, הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ובמקרים אחרים הוא מתבצע בהרדמה מקומית. ההחלטה על אופי הניתוח היא פרטנית ותלויה מאד בפציינט בעצמו. בפועל, שאיבת השומן איננה מתבצעת באמצעות חיתוך האזור והסרת השומן. השאיבה מתבצעת באמצעות חורים קטנים מאד (בקוטר חמישה מילימטרים לכל היותר), במקומות שונים בגוף על פי קביעה של הרופא המומחה. דרך החורים הללו נשאב השומן החוצה, עד שמגיעים לרמה הנדרשת של שומנים. התהליך מבוצע בזהירות הראויה ותוך הקפדה מרבית ודאגה לבריאותו של הפציינט. בתום הניתוח יש צורך בתהליך החלמה, אבל אופי הניתוח הוא כזה המקצר מאד את ההחלמה. בנוסף, אחרי הניתוח יש צורך בשמירה על דיאטה על מנת למנוע הצטברות מחודשת של שומנים בבטן ובכלל. מעוניינים לדעת עוד? חושבים לבצע שאיבת שומן מהבטן? אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם להמשך התהליך. ד"ר שיין אופיר הוא מומחה בתחום ויבצע את התהליך במהירות ובהצלחה.

תגובה אחת
  1. יש לי בטן וזה מפריע לי

השארת תגובה