בני ברק: הקלות בארנונה בשל ה'קורונה'

בניין עיריית בני ברק
בניין עיריית בני ברק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעקבות המשבר הכלכלי שר הפנים השר אריה דרעי בהשתתפות ראשי השלטון המקומי ונציג משרד האוצר, הורה השר דרעי, כצעד מקל על בעלי העסקים, לאפשר לכלל הרשויות המקומיות בישראל לדחות את הארנונה לבעלי עסקים עד ה-1.5.20.

השר דרעי: ״אני קורא בעת הזו לסולידריות בציבור וברשויות המקומיות. הנחתי את מנכ"ל משרד הפנים להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת לסייע לרשויות בשעת משבר זו״.

בעקבות כך ולאור פנייתו של סגן ראש העיר עו"ד גדליהו בן שמעון יו"ר ועדת הנחות בארנונה לראש העיר אברהם רובינשטיין לדחות את תשלומי ארנונה גם לפרטיים ולעצור לאלתר את האכיפה עד לחג הפסח עקב הקורנה, ראש העיר נענה לקריאה ובעקבות כך העירייה הוציאה הודעה.

תושבים יקרים, בתיאום עם גזברות העירייה ובהמשך לדיונים בנושא במהלך השבוע שעבר, הורה ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין לאגף הכנסות לקיים את ההקלות הבאות: תינתן אורכה של חודש בתשלום הדו חודשי הקרוב – שובר לתשלום ארנונה לחודשים 03-04/2020 אשר מועד התשלום שלו אמור היה להיות  15.04.20 מועד התשלום שלו יוארך בחודש עד ה-15.05.20 .

יצויין כי בגין תקופה זו לא תגבה ריבית והצמדה. ההקלה הינה גם לעסקים וגם למגורים, לא ינקטו הליכי אכיפה חדשים מנהלים ו/או משפטיים בגין חובות ארנונה והיטל שמירה עד חג הפסח.

עו"ד בן שמעון ציין בפני כתב קו עיתונות "כי ישנן הרבה שאלות משפטיות לגבי שכירויות של עסקים ולגבי דמי ניהול אני מאמין שבתי המשפט ידונו בזה בהמשך, בדיני תקנות חירום".

אגף הכנסות קורא לתושבים להגיש בקשות להנחה לשנת 2020 באמצעים דיגיטליים: באתר העירייה או במייל hanachot@bbm.org.il ופניות בנושאי גביה במייל:  gviya1@Bbm.org.il .

השארת תגובה