קו מידע להורים לילדים מיוחדים

אוהל שרה
אוהל שרה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ההנחיות החדשות של משרד החינוך והבריאות על השבתת החינוך המיוחד בישראל יחד עם כל מערכת החינוך, תפסה את אלפי ההורים ובני המשפחות של הילדים המיוחדים בהפתעה גמורה. אתגר ההתמודדות היומית עם ילדים מיוחדים, הופך לכמעט בלתי אפשרי בבתים רבים כאשר הילד או הילדה המשתייכים למסגרות החינוך המיוחד שוהים בבית לאורך כל שעות היום ללא ליווי ותמיכה ייעודיים.

עבור ילדים ונוער בעלי ליקויים קוגנטיביים או על הרצף האוטיסטי, שבירת השגרה יכולה ליצור חרדות ולחצים נפשיים וגם שהות ממושכת בלא ליווי מקצועי ופעילות חינוכית ייעודית, עלולה להוביל לפגיעה ביכולות ובתפקוד היומיומי.

כדי לסייע להורים בהתמודדות המורכבת, ארגון 'אהל שרה' שמעניק מגוון שירותים ותמיכה לילדים המיוחדים ובני משפחותיהם לאורך כל ימות השנה, פתח קו מידע מיוחד שבו יינתן מידע רחב, הנחיות, טיפים, וייעוץ להתמודדות עם שהות ממושכת של ילדים מיוחדים בבית.

פניות רבות של הורים אובדי עצות הצטברו כבר בסוף השבוע, בעקבות חוסר בהירות והיעדר מידע לציבור הרחב. הצוותים המקצועיים של 'אהל שרה', מסייעים לפונים להתגבר על תחושת הבלבול וחוסר האונים עם המצב החדש.

הפונים לקו החם יזכו למענה המקצועי של צוותי החינוך, ההוראה, הטיפול, הליווי, התמיכה, התעסוקה והדיור של אהל שרה, שיעניקו תשובות ומידע עדכני במגוון תחומי ההתמחות שלהם.

בנוסף, יפעילו ב'אהל שרה' מערך מתנדבות שיסייע להורים תושבי בני ברק למספר שעות מידי יום בשמירה וליווי של הילדים המיוחדים.

לדברי הגב' מלכה וינברג מנהלת 'אהל שרה': "הסיטואציה שנכפתה עלינו עם השבתת הלימודים בחינוך המיוחד, מחייב אותנו להתגייס למען ההורים שנאלצים להתמודד עם אתגר לא פשוט, במיוחד לאור העובדה שגם שאר מוסדות החינוך מושבתים בימים אלה. כארגון הגדול והמקצועי ביותר בבני ברק עם מגוון שירותים רחב לתמיכה בילדים המיוחדים, אנו מעמידים את מיטב המומחים שלנו ומערך המתנדבות לטובת הקלה וסיוע למשפחות לילדים המיוחדים".

קו המידע של 'אהל שרה': 1700-500-215

השארת תגובה