אורלי לוי מציגה אומץ פוליטי

שניאור ובר
שניאור ובר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הצעד של אורלי לוי-אבקסיס היה מתבקש. ההיסטוריה לא היתה סולחת לה, אילו היא, שבאה מבית ליכודי ונותרה עם כמה ערכים שינקה בבית אבא, היתה חלילה נותנת את ידה להקמת ממשלה שנשענת על תומכי טרור ואשר חלק מחבריה אף מהללים רוצחים מתועבים.

במהלך שלה טמון לא מעט אומץ פוליטי שיעמוד לה בעתיד, במיוחד לאור העובדה שכפי הנראה הדיבורים אודות ממשלת מיעוט אינן אלא שיחות סרק. מבלי משים, ראשי כחול לבן יורים לעצמם ברגל וקוברים את האפשרות שלהם לכונן ממשלה יציבה בעתיד הנראה לעין.

בספר דברי הימים של בנימין נתניהו, יוקדש פרק מיוחד לגורמים שונים, במחנה הימין ובמפלגות השמאל, אשר הציבו את אישיותו מעל לקווי האידיאולוגיה והביעו נכונות להתפשר על תפיסת עולמם רק בגלל אהבתם או איבתם לנתניהו האיש.

מהזווית הימנית ניתן למצוא לא מעטים שדוגלים בהשקפת הימין על כל המשתמע מכך, כאלו שיזדעקו על כל שעל שיועבר לידי הפלסטינים וירעישו  עולמות כשיתפתח תהליך מדיני, אך במקרה ומי שישא באחריות הוא מושא הערצתם – נתניהו, או אז הכל מתגמד וקדוש יאמרו כל פעולה שיבצע.

אלה צועדים אחר המנהיג הפוליטי, אשר זכה לקולות הבורחים בכדי לקדם אג'נדות מסוימות שבבסיס האידיאולוגיה השמרנית עד כי ברבות השנים הפך למטרה בפני עצמה ובאפשרותו לפעולה כאוות נפשו ומבלי להתחשב בדעת הקהל של מצביעיו. למזלנו, נתניהו נותר נאמן לדרכו ולפחות בחודשים האחרונים נצמד למדיניות מחנה הימין, כך שנושא הנאמנות לאדם על חשבון הקו האידיאולוגי טרם עמד למבחן.

בצד השני של המתרס המצב חמור בהרבה. ערכי השמאל הישראלי כבר פינו את מקומם זה מכבר לטובת ערך אחד ויחיד. כזה שעליו יקום ויפול כל דבר. משימה שלשמה יזנחו כל דבר שהיה מבחינתם לסדין אדום ולמענה יסכימו לשלב זרועות עם הגרועים שבאויביהם.

ניחשתם נכון: "רק לא ביבי", זו הסיסמא היחידה שמחברת למרבה האירוניה בין חלקיה השונים, המנוגדים והקוטביים של "המחנה הנאור" שמאכלס תחת קורת גג אחת את אביגדור "עונש מוות למחבלים" ליברמן ואחמד "השהיד הוא שיא התפארת" טיבי.

היבא יזבק ממפלגת בל"ד הקיצונית שמהללת רוצחי יהודים, מוצאת שפה משותפת עם יוצאי צבא, ולא מדובר באנשי ארגון 'שוברים שתיקה' שהפנו עורף לצור מחצבתם ומכרו נשמתם לאחרוני האנטישמים הבזויים, אלא בראשי המטה הכללי לשעבר, גנרלים עטורי תהילה בצה"ל עד לפני תקופה קצרה, שלנגד עיניהם עומדת המטרה להוריד את נתניהו מכיסאו ובדרך לשם מקריבים את הערכים המקודשים ביותר בעיניהם.

הסוגיה הפרסונלית ששמה בנימין נתניהו הצליחה להקים מפלגה בישראל, שבבחירות האחרונות הפכה לשנייה בגודלה ובשעת כתיבת השורות מתיימרת להרכיב ממשלת כלאיים עם תומכי טרור, והכל בחסות השנאה העיוורת לבנימין נתניהו והאמונה היוקדת כי הוא הצרה הגדולה של מדינת ישראל וכל רעה חולה בארץ מתרחשת רק בגללו.

כשבוחנים את צעדיהם של אנשי מחנה "רק לא ביבי" קשה שלא להשתומם מהמחיר העצום שהללו מוכנים לשלם תמורת המאמץ הבלתי נלאה להדיח את שנוא נפשם. אולם בעוד בקרב אנשי 'כחול לבן' זו אינה אלא שנאת חינם, עבור אביגדור ליברמן מדובר ברגש נקמה בוער לשלם לרה"מ על מעלליו כביכול.

ליברמן חדור מוטיבציה לרסק את נתניהו ולשם כך בועט ביהודים רבים שהלכו עמו כברת דרך ארוכה בפוליטיקה ובחיים האישיים. איווט סבור בביטחון מלא שנתניהו שאף להושיב אותו מאחורי סורג ובריח ומרגע שהשתכנע בזה הוא דוהר כמו חיה פצועה לתהום.

"נתניהו חצה כל קו אדום. ב-2019 הוגשו 7 תלונות נגדי ונגד ילדיי במשטרה בפרקליטות וברשויות המס. 5 אנונימיות ו-2 על ידי העיתונאי יואב יצחק. ברור לי שמאחורי כל המהלך הזה עומד נתניהו ומקורבו עו"ד עמית חדד באמצעות החוקר הפרטי רפי ויצמן", אמר ליברמן ל"מקורביו", שם קוד לסוד גלוי שנשמר בחשאיות ודלף החוצה במקרה.

על מנת להצדיק את מהלכיו ההזויים, טען ליברמן באותן "שיחות סגורות" שהגיעו אך במקרה לידיהם של עיתונאים, כי "בקודים שלי מדובר בחטא שאין עליו סליחה ומחילה גם לא ביום כיפור. כדאי להפסיק לשלוח לי שליחים מטעם הליכוד – המחשבה שאשב עם נתניהו היא אשליה חסרת סיכוי".

ליברמן כבר איננו מבחין בין טוב לרע, בין נכון לשגוי ובין אמת לשקר. כל דבר שעשוי בצורה כזו או אחרת לגרום לנתניהו להיפלט מחוץ לשדה הפוליטי, ראוי בעיניו. על המזבח יקריב את כל מי שנקרה בדרכו. מסורת ישראל, התורה הקדושה והמגזר החרדי "המשיחי", הוא רק חלק במשחק המכוער של איווט.

השארת תגובה