חזן תקף את הרצוג וגורש: "פחדן, שתקת בחקירות"

אורן חזן לא מפסיק להסתבך, יו"ר האופוזיציה ניגח את ראש הממשלה על 'שתיקתו' בפרשת חזן וחזן מצידו בחר להשיב בקריאות ביניים ■ לאחר שנקרא לסדר שלוש פעמים, גורש חה"כ חזן מהמליאה

אורן חזן, איור: יעל בראון
אורן חזן, איור: יעל בראון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת אורן חזן הוצא היום ממליאת הכנסת לאחר שהפריע לנאום יו"ר האופוזיציה שעסק בו.

הרצוג תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על היעלמותו ושתיקתו בסוגיית אורן חזן שבשבוע שעבר פורסם תחקיר על פיו בימים שקדמו להיותו חבר כנסת, ניהל אורן חזן עסק מפוקפק באופן בלתי מוסרי בבולגריה.

"נגד דבריו החמורים של עודד קוטלר שהכליל והלעיג ציבורים שלמים היה לך, ובצדק, מה לומר", אמר הרצוג בנאומו. "נגד הטענות על מעשיו החמורים, לכאורה, של חבר הכנסת מסיעתך, אורן חזן, טמנת ראשך בחול. אולי בגלל הפחד משלדון אדלסון. איך תתקוף חבר כנסת על מעלליו כשחברך הקרוב הוא בעלים ומנהל של עסקים רבים כאלו בעולם".

לדברי הרצוג, "אולי בגלל הפחד ממרכז הליכוד. לא אמרת מילה על חזן. נתתי לך הזדמנות לעשות את המובן מאליו. להשעות עד בירור מלא את חזן משלל תפקידים שסחט ממך אבל טמנת ראש בחול מול חבר כנסת שנטען שלכאורה עשה מעשים חמורים. לא יעזרו אלף נאומים שלך על שוויון מגדרי, כשאתה טומן ראשך עמוק בחול כשנטענות טענות כל כך חמורות לניצול".

בדבריו אף הבטיח כי סיעתו תפעל מול וועדת האתיקה של הכנסת, בימים הקרובים, להשעות את חזן מכל תפקידיו. "נראה מה תאמר אז אדוני ראש הממשלה כשתבוא החלטה כזו או אחרת למליאת הכנסת".

אורן חזן לא נשאר חייב והטיח כלפי הרצוג את עברו כשבחר לשתוק בפרשת העמותות: "שתקת בחקירות, פחדן", אמר חזן. לאחר שנקרא לסדר שלוש פעמים על ידי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הוצא ח"כ חזן מן המליאה.

במהלך הדיון נרשם עימות דומה גם עם יו"ר מרצ זהבה גלאון שאמרה לראש הממשלה: "אני מודה שגם אני לא אהבתי את דבריו של קוטלר, אבל אתה לא מתבייש? יושב איתך בסיעה חבר כנסת שאתה הכנסת למשכן הזה, שמיוחסים לו מעשים של סרסור והטרדות מיניות ואתה שותק?". גם כאן חזן לא נשאר חייב והגיב: "תגידי לי, מי חינך אותך?".

לאחר שהוצא הגיב חזן בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "לאחר בוז'י שפיטפט עצמו לדעת בערוץ 10 ושמר על 'זכות השתיקה' כמו אחרון עברייני עולם הפשע המאורגן, איננו סמכות מוסרית או סמכות בכלל".

השארת תגובה