משפחות חרדיות בחרו: מחממות את הבית עם מזגן אלקטרה

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שאלת חימום הבית מאתגרת אנשים בכל מקום בארץ. לא מפליא, אם כן, שאחת השאלות המהותיות שעלתה בקרב קבוצת מדגם משפחות חרדיות המתגוררות בערים בני ברק, פתח תקווה, בית שמש וירושלים, היתה: כיצד אתן מחממות את הבית בימות החורף הקרים, ובפרט בחודש הקר ביותר של השנה?

התשובות היו בלתי מגוונות בעליל וחזרו על עצמן בזו אחר זו: יותר מ- 90% מקרב עשרות המשפחות, בחרו באופציה של מזגן ללא ספק.

מומחי ענקית המיזוג, אלקטרה, מסבירים כי התשובה כלל אינה מפתיעה, בהתחשב בעובדה שיש היום כל כך הרבה אפשרויות מיזוג זולות, כשהאופציה הזולה ביותר היא מזגן, זאת על פי נתונים של משרד האנרגיה.

מבין האפשרויות, מפזר החום הוא זולל החשמל מספר 1, אחריו הרדיאטור ותנור הספירלות. הפעלה של כל אחד מהשלושה, עולה בערך 1 שקל לשעה. במקום הראשון בחיסכון נמצא המזגן, שעובד ללא גוף חימום ועולה כשליש מהמחיר של מפזר החום, רדיאטור או תנור ספירלות. חימום בסולר או בגז יקרים פי שניים ועולים כשני שקלים לשעה. חימום בסולר עולה ארבעה שקלים לשעה.

מומחי 'אלקטרה' מדגישים כי לחשיבות איכות המזגן יש השפעה על החיסכון. "חייבים לדעת מה אנחנו מכניסים הביתה, ולהבין את המשמעות לפני הרכישה", כך הם אומרים. "כשאתם נמצאים לפני רכישת מזגן, הקפידו לקנות מזגן בעל דירוג אנרגטי גבוה, המגדיר את יעילות צריכת החשמל במזגן. למעשה, דירוג אנרגטי גבוה, המסומן באות A, מסמל כי המזגן בעל טכנולוגיה מתקדמת המפחיתה את השימוש באנרגיה ומביאה לתוצאה מרבית – וכל זאת בניצול מינימלי של שימוש בחשמל. מדובר על חיסכון שניכר עבור הצרכנים בחשבון החשמל ויש גם אלמנט של הפחתת גזי החממה הנפלטים בעקבות השימוש הנמוך יותר, וכך ניכרת הקלה גם על רשת החשמל הארצית.

את המזגנים של אלקטרה ניתן להשיג בדירוג אנרגטי A וכמובן סדרות מזגנים עם התקן שבת מובנה בכשרות בד"ץ מהדרין של הגר"א רובין שליט"א.

השארת תגובה