ליברמן: זו הסיבה שאני נלחם בביבי

יו"ר ישראל ביתנו חשף מה הרקע לקרע שלו עם נתניהו: "הוא עומד מאחורי שבע תלונות אנונימיות נגדי ונגד ילדי. בקודים שלי זהו חטא שאין עליו מחילה גם לא ביום כיפור"

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן חשף בשיחות סגורות עם מקורביו – שתוכנן פורסם הערב (מוצאי שבת) על ידי דנה וייס בחדשות 12 – את הסיבה לקרע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת המשימה הפוליטית שלו: שהמנדט להרכבת הממשלה יוטל על בני גנץ.

ליברמן צוטט: “נתניהו חצה על קו אדום. ב-2019 הוגשו 7 תלונות נגדי ונגד ילדיי במשטרה בפרקליטות וברשויות המס. 5 אנונימיות ו-2 על ידי העיתונאי יואב יצחק. ברור לי שמאחורי כל המהלך הזה עומד נתניהו ומקורבו עו”ד עמית חדד באמצעות החוקר הפרטי רפי ויצמן.

“בקודים שלי מדובר בחטא שאין עליו סליחה ומחילה גם לא ביום כיפור. כדאי להפסיק לשלוח לי שליחים מטעם הליכוד – המחשבה שאשב עם נתניהו היא אשליה חסרת סיכוי”.

ליברמן גם התייחס לחוקים שנועדו למנוע מנתניהו לכהן תחת כתב אישום ולהגבלת כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות, והסביר מה עומד מאחורי המהלך: “ברור שיש קושי לחוקק את החוקים האלה נגד נתניהו בזמן קצר, אבל הודעת התמיכה בהם נועדה לעצור את הדה-מורליזציה במחנה מתנגדי ביבי. ואכן המהלך הזה גרם למפנה והבהיר שהפעם יש סיכוי להחליף את נתניהו ולהרכיב ממשלה בלעדיו כמו שהתחייבתי”.

בהמשך השיחות הסגורות, פירט ליברמן גם את הצעדים הבאים שלו: “הכי חשוב כעת לוודא שגנץ יקבל את המנדט ולהחליף את יו”ר הכנסת, ולקחת בחזרה את הוועדה המסדרת ואז הדברים יתחילו לקרות מעצמם”.

בליכוד דחו את הפרסום: “זהו שקר וכזב. ליברמן ממשיך עם השקרים ההזויים שלו. לא היו דברים מעולם. יש גבול לפייק ניוז. עוד ניסיון מגוחך של ליברמן להצדיק את הצטרפותו לממשלת שמאל מסוכנת עם הרשימה המשותפת.

תנועת הליכוד ועו״ד עמית חדד שולחים מכתבי אזהרה לדנה ויס ולמערכת ערוץ 12 שאם תוך 48 לא יכחישו ויתקנו את הפרסום השקרי על יו״ר תנועת הליכוד ועו״ד עמית חדד יגישו נגדם תביעת דיבה. מדהים שאפילו לא פנו אלינו לבקשת תגובה”.

השארת תגובה