אירוע משקיעים ראשון עבור הסטארטאפים החרדים

מפגש המשקיעים הראשון לאקסלרטור החרדי "מעוף קמא-טק" . האירוע התקיים בהשתתפות חמי פרס, מייסד קרן פיטנגו שגם אירחה את המשקיעים. הוצגו עשרת המיזמים שמשתתפים בתוכנית בפני משקיעים פוטנציאלים

צילום - שריה דיאמנט
צילום - שריה דיאמנט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המחזור הראשון של אקסלרטור "מעוף קמא-טק" החל את פעילותו בספטמבר האחרון עם 10 סטרטאפים שנבחרו מתוך מאות שהגישו מועמדות. משך כל מחזור הוא 6 חודשים, במהלכם נהנים המשתתפים ממעטפת מקצועית, ליווי והכוונה בהקמת המיזמים וקידומם אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה. האקסלרטור מופעל זו השנה הראשונה כשיתוף פעולה ייחודי בין הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ובאמצעות מעוף, בסיוע משרד העבודה והרווחה ארגון קמא-טק,  ועיריית בני ברק.

הסטארטאפים שקיבלו ליווי בתכנית, מייעדים את הפתרונות שלהם לציבור הרחב, ולא רק לציבור החרדי. כך, ניתן למצוא בין המיזמים המבטיחים פתרון להתאמת תרופות מבוסס "ביג דאטה", ניטור פשיעה פיננסית, ואת "מירי" עוזרת קולית לרכב והגנה על כרטיסים חכמים.

תומר לשם, מנהל מעוף בני ברק: "אני מברך את כל השותפים לתוכנית, המאפשרים ליזמים לקחת רעיון ולהגשים אותו. זו השנה הראשונה שאנו מפעילים לקהל החרדי בבני ברק מאיץ וההיענות הגדולה מעידה כי כבר עכשיו ניתן להכתיר אותו כהצלחה. נמשיך ונפעל לסייע ליזמים חרדיים שמעוניינים לפרנס עצמם לרכוש כלים לכך."

חמי פרס, שותף מייסד בקרן ההשקעות פיטנגו: "אנחנו לא רק אומת סטארטאפ, שבונה חברות, יש גם חשיבות אדירה להשפיע על החברה שלנו, לעשות אותה טובה יותר וחזקה יותר. לארח מפגש משקיעים של אקסלרטור 'מעוף קמא-טק' בפיטנגו, כחלק אינטגרלי מהאקוסיסטם, הוא ברכה שכולנו יכולים לחלוק".

משה פרידמן, מנכ"ל ארגון קמא-טק: "מדובר בשיתוף פעולה פורץ דרך וראשון מסוגו. שילוב הכוחות של קמא-טק ובכירי ההייטק הישראלי, יחד עם משרד הכלכלה והתעשייה, מעוף ועיריית בני-ברק, הוא המפתח להצלחה ומינוף היזמים והיזמיות גם בסביבה התחרותית שיש היום"

האקסלרטור בבני ברק הינו חלק מתוכנית אקסלרטורים רחבה הפועלת במימון משרד הכלכלה. במסגרת התוכנית הוקמו למעלה מ-20 אקסלרטורים ברחבי הארץ, מקרית שמונה ועד אילת אשר מופעלים ע"י מערך מעוף של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

השארת תגובה