בשורה: אושרו תכניות הבינוי והפיתוח של אלעד

לאחר דיון בוותמ"ל אושרו בנייתן של כ-4,300 יחידות דיור בעיר בשלב הראשון, אשר ישווקו במחירים מוזלים במסגרת פרויקט 'מחיר למשתכן' • במקביל, ישווקו כ-1,200,000 מטרים לתעסוקה ומסחר בשטח משולש העסקים הסמוך לעיר

אלעד, צילום: אתר העירייה
אלעד, צילום: אתר העירייה

אחרי מרתון דיונים מסכמים במשך כשבע שעות רצופות, בשבוע שעבר אישרה הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) את התכנית לבינוי ופיתוח העיר אלעד – והיא תפורסם במהלך השבועות הקרובים לאחר קבלת התוקף החוקי.

מדובר בתכנית רוחבית, אותה הוביל ראש העיר ישראל פרוש מזה מספר שנים, תוך מאבק רצוף באינספור גורמים שניסו לעכב את התכניות, והיא כוללת שורת בשורות חשובה מאוד לתושבי העיר, לעתידה של אלעד ולמצבה הכלכלי של העיר.

בין הבשורות החשובות, בניית כ-4,300 יחידות דיור בשלב הראשון ושיווקן במחירים מוזלים (מחיר למשתכן). כמו כן, במקביל ישווקו כ-1,200,000 מטרים לתעסוקה ומסחר בשטח משולש העסקים הסמוך לעיר. במהלך הדיונים עמד ראש העיר על כך שהתכניות ישמרו על היערות סביב בעיר, ואכן, אף אחד מהיערות לא ייפגע מהבניה.

עוד אושרו הקמת תחנת חשמל שתופעל על גז, לאספקת חשמל כשר למהדרין לתושבי העיר במהלך השבתות וימים טובים. התחנה תוקם במזרח-צפון העיר, מעבר למסוף האוטובוסים ותחליף את החיבורים לתחנות הקטנות של ייצור החשמל על ידי גנרטורים.

בנוסף, אושרו שטחים למתחמי בניה ציבורית של מוסדות חינוך ובתי כנסת, מגרשים לישיבות קדושות שיבואו לשכון בעיר, ואף אושרה הפעלת חוות הסוסים בסמוך לגן החי העירוני.

בשורה משמעותית בפני עצמה, היא אישור בית העלמין לעיר, באופן שיקל מאוד על משפחות שעד היום נאלצות להתמודד עם מחירים גבוהים מאוד בקבורה בערים שכנות.

יום הדיונים המסכם, כאמור, התארך למשך כשבע שעות רצופות, כאשר על פי אנשי המקצוע שהיו במקום, "ראש העיר נלחם כמו אריה, מול בעיות והתנגדויות, ובסוף הצליח לראות ברכה בעמלו עם אישור התכנית".

ראש העיר ישראל פרוש, סיכם בסיפוק את הבשורה ואמר: "הפעם אודה את ד'. זהו יום גדול עבור העיר. פעילות של שנים מול כל גופי הממשלה, שנקלעה לא אחת למאבקים מול גופים ירוקים ועוד, הגיעה היום לסיומה הטוב. הדרך לא הייתה קלה, אבל התוצאה נותנת סיפוק להמשיך הלאה. אנחנו מודים להשי"ת על הבשורה הזו, שחשובה מאוד לעתידה של העיר, ומתפללים שנמשיך לראות ברכה בעמלנו בהוצאה לפועל של כל אותן תכניות מרחיקות לכת".

ראש העיר ביקש להודות לסגנו הרב אברהם שטרן שליווה במקצועיות את כל התהליכים, לפרויקטור העירוני בנצי אזאצי, על קידום התהליכים בין משרדי הממשלה, לצוות המקצועי בעירייה שפעל למען הצלחת המשימה וכן לתושבי העיר שתמכו לאורך הדרך בתהליך החשוב.

השארת תגובה