מגדילים הכנסות: העירייה תשכיר נכסים

במסגרת המאמצים להגדיל את קופת העירייה, אישרה המועצה את יוזמת ראש העיר להקמת קריה עירונית בפארק המדע, שתחסוך תשלומי שכירות גבוהים על שכירת משרדים ותניב הכנסות של מיליונים לקופת העירייה

רחמים מלול
רחמים מלול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת העיר רחובות אישרה בישיבתה האחרונה את פרויקט הקמת "קריה עירונית" בפארק ת.מ.ר אשר הועלתה על ידי ראש העיר וצפויה לחסוך לעירייה ולחברת ה.ל.ר. (החברה לפיתוח רחובות) מיליוני שקלים בשנה בגין דמי שכירות על השכרת משרדים, לצד העשרת הקופה הציבורית באמצעות הכנסות שתגבה העירייה מהשכרת משרדים נוספים אשר ייבנו במסגרת הפרויקט.

יצוין, כי עיריית רחובות שוכרת משרדים מגורמים פרטיים ברחבי העיר עבור יחידותיה השונות, אשר מחוסר מקום אינן ממוקמות בבנין העירייה.

לבקשת ראש העיר, בחודשים האחרונים עסק מנכ"ל ה.ל.ר. ניסים סלמן, בבדיקות כדאיות ומצא כי היקף ההוצאה שהעירייה וה.ל.ר. משקיעות בשכירת המשרדים, יכול לממן בנייה של משרדים עירוניים על קרקע בבעלות העירייה או במילים פשוטות יותר – משכנתא במקום שכירות.

בתום עבודה מקיפה, לאחר חודשים של בחינת תכניות, היתכנות כלכלית, בדיקות מול בנקים ותהליך אישור ארוך מול משרד הפנים בהתאם לנהלים, הציג אמש סלמן בפני מועצת העיר את הצעתו לבנות בניין משרדים, בבעלות העירייה, עבור יחידות אלה בקרקע עירונית בפארק ת.מ.ר, ולהוסיף להן שטח מסחרי וכן שטח להשכרה. היתרון הכלכלי לעירייה ממהלך כזה הוא ברור: התייעלות, חיסכון בהוצאות לקופה הציבורית, רווח נוסף מהשכרת השטחים הנותרים וכן עוד שטח שיניב ארנונה עסקית לקופת העירייה.

הפרויקט מיועד לקום על חלק מחטיבת קרקע בבעלות העירייה, המיועדת לבניית מוסדות ציבור, על שטח של כ- 3.5 דונם (מתוך 11 דונם), בהתאם לתב"ע הקיימת , ויכלול כ- 4,100 מ"ר עילי וכ- 4,300 מ"ר חניון.

הערכת עלות פרויקט שכזה נאמדת בכ-45 מליוני שקלים, אומדן הכנסות פרויקט שכזה כ- 3.2 מלש"ח נטו לשנה, לאחר ניכוי הוצאות תיפעול.

ראש העיר, רחמים מלול הביע סיפוק מהמיזם החדש שהחל לרקום היתכנות ממשית ואמר, כי "חברת ה.ל.ר. הזרוע הביצועית של העיריה, ממשיכה ליישם את היוזמה לבנות חטיבה של נכסים מניבים שיחזקו את איתנות העירייה. כל אלה מאפשרים לנו להתייעל, לחסוך ואף למלא את הקופה הציבורית בכסף שיחזור אל התושבים בצורת שירותים טובים ומגוונים יותר. הפרויקט הינו נדבך נוסף בתוכנית רחבה יותר שכוללת הקמת מיזמים מסחריים, דיור לסטודנטים, דיור מוגן ויוזמות כלכליות אחרות. אנו מקימים בניין מסחרי נוסף בפארק תמ"ר- איזור התעסוקה המצליח ביותר בעיר, כולל פתרון חניה מקיף"

מנכ"ל הל"ר ניסים סלמן הסביר, כי "מדובר על מהלך כלכלי נטו של רתימת תזרים מזומנים קיים לבניית נכס מניב עירוני ובמקביל אנו משפרים משמעותית את רמת השירות של היחידות העירוניות שיאכלסו את מבנה המשרדים הזה בעתיד". לדבריו, "יש בה.ל.ר צוות מצוין שעמל מסביב לשעון להפוך כל אבן ולנסות לשפר את המציאות בעיר ובעירייה ואני מודה להם על מאמצים אלה".

השארת תגובה