ניצחנו בקרב, נפסיד במלחמה?

לרוע המזל, הקמת ממשלת ימין-חרדים נראית רחוקה והתסבוכת הפוליטית מתעצמת. השנאה של ליברמן כלפי כל זיק של יהדות התגלתה כמוצר לא מבוקש בישראל

שניאור ובר
שניאור ובר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העם אמר את דברו. למרות היעדר ההכרעה והפלונטר שמתחדש בהרכבת ממשלה, לא ניתן לטשטש את האמירה הברורה שהיתה בתוצאות הבחירות. הניסיון של מחנה השמאל לטעון לכתר בשעה שרוב מנין ובניין של עם ישראל הבהיר כי רצונו בממשלת נתניהו, הוא אבסורדי ומכוער.

הייתי שם במוצאי הבחירות. ביתן 2 במתחם אקספו תל-אביב לבש חג. פורים הוקדם בשבוע וצהלות השמחה נשמעו למרחקים. היה להם, לאלפי הפעילים שפרצו במחול, סיבה אמיתית לשמוח ולרקוד במוצאי הבחירות.

מרגע היוודע תוצאות המדגמים נהרו למתחם אלפי בני אדם נרגשים, חלקם דומעים, אחרים מפזזים ובלב כולם אושר מופגן ולא פחות מכך – אנחת רווחה.

ככל שפני העיתונאים על המרקע חפו, כך גברו שאגות השמחה בהיכל הליכודניקי. ברגע שאולפני הטלוויזיה התעטפו ביגון, פשט חיוך רחב יותר על פניהם של החוגגים באסקפו.

ברקע נשמעת מוזיקה חסידית ממיטב להיטי השמחה היהודית. הפלייליסט מגוון. החל מ'שבחי ירושלים' של אביהו מלכה ועד ל'אנחנו מאמינים בני מאמינים'. 'משנכנס אדר' ו'ביבי מלך ישראל' משמשים בערבוביה. הברק בעיניים והגרונות ניחרים.

זו היתה עבור החוגגים סגירת מעגל היסטורית. מבחינתם ההישג הכביר של גוש הימין, למרות כתבי האישום החמורים ואולי בגללם, הוא תשובה מוחצת לניסיון להשתיק את קולם מהמרחב הציבורי.

האווירה היתה מחשמלת. ניחוחות של מהפכה אפפו את המתחם, גם אם המנצח הגדול הוא מי שמנהיג את המדינה זה למעלה מעשור. המצביעים שמילאו את המקום חשו כי הצליחו להנחית מכה קשה על ההגמוניה הרודפת אותם ומצרה את צעדיהם.

בראש ובראשונה משקפים תוצאות הבחירות הבעת אי אמון מוחלטת מקרב רובו המכריע של עם ישראל באושיות "מערכת אכיפת החוק", זו שמתנהלת כבר תקופה ארוכה מתוך שכרון כוח ויהירות חסרת גבולות.

ההתנהגות השערורייתית שמאפיינת את אנשי הפרקליטות והמשטרה בתחומים רבים ובאו לידי ביטוי מובהק ביחס שלהם לפרשיות נתניהו, עוררו את הרוב בעם ישראל אשר איבד בהם את שאריות האימון ומשווע לרפורמה עמוקה במערכות הללו.

פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, בכירי המשטרה והיועמ"ש מנדלבליט שעושה דברם הרוויחו ביושר את המיאוס כלפיהם. בידיהם הביאו על עצמם את הכרעת הבוחר שקבע כי הוא אינו מאמין לו ומטיל ספק רב בכשירותם ובניקיון כפיהם.

אנשי אכיפת החוק מתחו את החבל בהגזמה, באופן שלא הותיר ברירה אפילו לאחרוני האזרחים שסמכו עליהם. וזה בלט יותר מכל בחקירות נתניהו והאישום התקדימי בעוון "סיקור אוהד" כלפי מנהיג מחנה הימין-חרדים.

כך למשל, השימוש בתרגילי חקירה מפוקפקים, הנסיעה התמוהה של בכירת הפרקליטות לאפריקה בעת השימוע שנעשה לרה"מ, החיפזון להגיש כתב אישום בשעה שנתניהו שוהה בשליחות היסטורית על אדמת וושינגטון, ההדלפות הבלתי פוסקות מחדר החקירות והתדרוכים המגמתיים לעיתונאים.

לא צריך להצביע מחל בכדי לזהות את מסע הציד שמופנה כלפי נתניהו. גם בלי להעריץ אותו, לא ניתן להתעלם מהמניע המשיחי שקיים בקרב חוגי השמאל לעשות הכל על מנת להורידו מכסאו, לאחר שהפנימו כי בקלפי זה כבר לא יקרה.

זו תהיה קונספירציה לקבוע כי נרקמה קנוניה בחשאי שנועדה להפיל את נתניהו מהשלטון, אך ברור כשמש בצהריים כי ישנו אינטרס מובהק שפשט בגופי התקשורת בישראל ומערכת המשפט על גווניה השונים לתקוע לו מקלות בגלגלים והכל כשר בדרך לסילוקו מהזירה הציבורית.

בהקשר הזה הציבור בא חשבון עם הפקידים והעיתונאים אשר קשרו לעצמם כתרים לא להם ובשילוב מכוער של התנשאות ובטחון עצמי מופרז ביקשו להחליט עבורם מי ינהל את המדינה.

שוב הוכח שלשחצנות יש מחיר. האזרח הפשוט לא ממהר לסלוח למי שמשדר עליונות כלפיו ומשוכנע בכך שרק דעתו היא שרלוונטית ועל פיו יישק דבר.

נתניהו אמנם היה לסמל, בהיותו ראש מחנה הימין הוא מייצג את העם שנדרס תחת גלגלי האליטות אשר רואות במי שלא כמוהם 'בוט', צ'חצ'ח ובבון. אבל בסוף, יש כאן קריאת כיוון לעתיד ותמרור אזהרה לכל מי שסיגל לעצמו דפוס התנהגות מסוג זה.

וכן, היתה פה גם אמירה ברורה לגזענות של מחנה השמאל ונספחיו. המחנה שמשדר פלורליזם מדומה, פתיחות כביכול וקבלת האחר הוא שמתקשה להכיל דעה מנוגדת לשלו. משכך, מי שאיננו נמנה על עדתו, עונה להגדרות נבזיות של מנשקי קמעות ומתופפי דרבוקות.

בבחירות הללו, רושמת התורה הקדושה ונושאי דגלה ניצחון מפואר על כל הקמים עליה. אלו שנשאו ראש והחציפו פניהם מול עקרונות היהדות נחלו מפלה צורבת וספגו מהלומה מהדהדת.

ההסתה שהשתוללה כלפי הציבור החרדי והחווירה מול האנטישמיות סטייל גרמניה הנאצית, איבדה כל בדל של לגיטימיות. העם היהודי בארץ ישראל דחה על הסף רעיון של החרמת מגזר שלם רק בשל אמונתו.

השנאה של ליברמן כלפי כל זיק יהדות התגלתה כמוצר לא מבוקש בישראל. למרבה המזל, אין לקוחות לשיסוי עם ישראל איש באחיו והטלת חרם על ציבור שומרי התורה והמצוות.

כל יהודי שחרד לדבר השם שכבוד התורה יקר לליבו, יכול למתוח חיוך רחב על פניו לאור התוצאות שמבהירות באופן חד משמעי כי הקול החרדי יהיה מכריע בממשלה הבאה שתקום בעזרת השם.

אז נכון. לרוע המזל, הקמת ממשלת ימין-חרדים נראית רחוקה והתסבוכת הפוליטית מתעצמת. בחירות בפעם הרביעית כבר הפכו למטבע עובר לסוחר ולא מן הנמנע שנגיע לשם. אולם את האמת אסור להסתיר. המציאות היא שבעם ישראל ישנה עליונות לדרך הימין ולמסורת ישראל.

 

תגובה אחת
  1. תשכחו מזה ליברמן אן ולא הייתה בעיה עם החרדים או נתניה .ליברמן יש חרדות מאוד גבוהות מהפרקליטות.

השארת תגובה