סמוטריץ: נתניהו רוצה את גנץ

נתניהו רוצה באמת לממש את תכנית טראמפ על שני חלקיה ולהקים מדינה פלשתינית "מפורזת". בשביל זה הוא צריך את גנץ ולא אותנו. יש בהחלט חשש שנתניהו ירצה בשלהי כהונתו להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שהביא "הסכם מדיני היסטורי"

בצלאל סמוטריץ
בצלאל סמוטריץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

‏אחרי השמחה על הורדת אופציית ממשלת מיעוט שמאל-ערבים מהשולחן (שהיתה סכנה גדולה לרעיון הציוני), ניתוח והערכה שלי לגבי הקואליציה הבאה.

מבחינת גנץ התייבשות באופוזיציה משמעותה התפרקות של כחול לבן והדחה כמעט וודאית שלו מראשותה. ולכן זו לא אופציה.

אין לו דרך להבטיח שלא תהיה חבירת ח"כים בודדים ממחנה השמאל לממשלת נתניהו וזה סיכון שהוא לא יכול להרשות לעצמו לקחת.

לגנץ יש שלושה סולמות טובים לרדת מהעץ ולהצדיק כניסה לממשלת נתניהו למרות הבטחות הבחירות: לביבי אין חסינות. הוא מנהל מאבק על חפותו בבית המשפט וזה לגיטימי.

זאת ועוד, הוא יטען כי יש היום "הזדמנות היסטורית" לקבוע את גבולות הקבע של מדינת ישראל במסגרת מימוש תכנית טראמפ, ורק אם הוא יהיה בממשלה התכנית תמומש ולא רק הריבונות.

בנוסף, בזכות כניסה שלו לממשלה "סמוטריץ' ופרץ" ישארו בחוץ. אחרת הם בפנים. אם הוא בממשלה במקומם הוא "מציל" את מערכת המשפט, ועוד ועוד.

נתניהו רוצה באמת לממש את תכנית טראמפ על שני חלקיה ולהקים מדינה פלשתינית "מפורזת". בשביל זה הוא צריך את גנץ ולא אותנו. יש בהחלט חשש שנתניהו ירצה בשלהי כהונתו להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שהביא "הסכם מדיני היסטורי" ומימש את "חזון בר אילן".

גם תיקונים היסטוריים במערכת המשפט הוא לא באמת רוצה לעשות, וגם את זה ממשלה עם גנץ משרתת – יהיה לו את מי להאשים בכך (ע"ע כחלון…). ובכלל, כידוע, נתניהו "לא מת" עלינו בקואליציה…

לכן התרחיש הסביר הוא שגנץ מתפרק מלפיד ויעלון והופך לשר ביטחון בממשלת נתניהו עם 15 הח"כים שלו.

אם נתניהו בונה על זה שבנט יוכל לחיות בממשלה כזו, כך שהוא לא יצטייר כמי שבגד בציונות הדתית, אלא השאיר בחוץ רק את "הסמוטריצ'ים" (הוא עשה את זה כשהשאיר את האיחוד הלאומי בחוץ ב – 2009) ושתהיה לו ממשלת תהליך מדיני רחבה עם "פיוס לאומי" וכו'.

נכונה לו אכזבה. מהיכרותי ושיחותיי הרבות עם בנט אין שום מצב בעולם שהוא מפנה עורף לציונות הדתית ולערכיו הלאומיים וחובר למהלך כזה. ביבי יוכל כמובן לעשות את זה גם בלי בנט, אבל ציבורית הוא ייראה רע מאוד.

בממשלה כזו, וכשאנחנו רק 6 מנדטים, יהיה קשה מאוד לעצור הקמת מדינה פלשתינית אלא אם הליכודניקים יעמדו מול נתניהו ויציבו בפניו קווים אדומים.

2 תגובות
  1. הכל זה מלמעלה, ויעשו ביבי וחבר מרעיו, שר הפנים ושר הבריאות , שרת התרבות ,דוד הביטני ושלמה הקרעי, הרע בעיני ה'. ויחר אף ה' בהם ויאמר ואפיל את הקורונה על ישראל עשרת מונים מאשר בשאר העולם . עד אשר יסורו הביבי וחבר מרעיו מכס השלטון אייסר את ישראל.

  2. די תשתוק זבלן וחצוף

השארת תגובה