בשס מסכמים: קידוש השם

מלכיאלי צילום קובי הר צבי
מלכיאלי צילום קובי הר צבי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לפני כמעט 30 שנה, כילד ירושלמי צעיר, היו לי כמו לכל חבריי בת"ת כמה מאורעות מכוננים שהיו חוזרים על עצמם בכל שנה ותקופה, כמו 'הטיול השנתי' אליו היינו מתכוננים, וממנו מתרגשים זמן רב לפני שבהנהלת הת"ת החליטו על קיומו, אחד מאותם אירועים מכוננים ומרגשים היה דווקא בתקופת הבחירות – שיעורו הקבוע של מרן הרב עובדיה זצ"ל בביהכ"נ 'היזדים' במוצאי השבת הסמוכה לבחירות.

זוכר היטב, כיצד כל שיעור של מרן זצ"ל בחודשיים שלפני מועד הבחירות – הפך לתיבת הימורים האם כבר השבוע מרן זצ"ל ידבר על הבחירות? האם כבר השבוע הוא יעורר את רבבות עמך ישראל בענייני היום, או אולי רק בשבוע האחרון.

מיותר לציין, כי לא לקחתי סיכון והייתי מגיע להשתתף בשיעור תוך תקווה לשמוע אולי הרב ידבר השבוע הזה.

ככל שחלפו השנים, הרצון וההבנה לאותו שיעור במוצ"ש שלפני הבחירות הפך לשם דבר, רגע מיוחד באותם מוצאי שבתות היה כאשר מרן זצ"ל היה מספר את סיפורו של יהודי פשוט ירא שמיים ועמל לפרנסתו שעלה לביה"ד של מעלה ולא הבין כיצד נרשמו לזכותו מאות ואלפים של מקוואות, ישיבות, תלמודי תורה וכו'.

ואז הסתבר שהנ"ל קנה עולמו הזה והבא רק בזכות נייר קטן עליו היה כתובה המילה – ש"ס.

כילד, ובהמשך כנער, לא הבנתי את דבריו של הרב לעומקם, כן הבנתי שצריך לקדש שם שמיים ולהצביע ש"ס, אבל עומק וגודל הסכנות לא היו ברורות כפי שברורות לי כיום, כאיש ציבור הנמצא בחזית יחד עם חבריי למפלגה.

למרות חוסר ההבנה האמתית לדבריו של מרן זצ"ל – כן הבנתי כמה הדברים האלו היו חשובים שלו. כיצד דיבר מנהמת ליבו עד כדי דמעות שזלגו מעיניו, ליבו הגדול, העביר לליבותיהם של מאות אלפים את דאגתו האמיתית כאשר עולם התורה וצביונה היהודי של המדינה היה מוטל על הכף.

גם אז כך היום, המאבק הינו אותו מאבק – על עצם קיומנו כיהודים במדינת ישראל.

השבוע חגגנו אחרי עבודה של חודשים, תוך הפקרת אחוזים ניכרים מהחיים האישיים – עקב חשיבותה של המערכה הגורלית אשר שאבה אותנו בכל הכוח ואף יותר למאבק כל זכותו להתקיים.

כאשר הגיעו תוצאות האמת והתמונה החלה להתבהר – זכרוני שט לאחור, לאותם מוצאי שבתות, מסתופף כילד ומסתכל שעה אורכה על פניו הכואבות של מרן זצ"ל.

אני וחבריי בתנועת ש"ס נמשיך לחזק את מפעליו הכבירים ביתר שאת, כפי שמנחה אותנו יו"ר התנועה השר הרב דרעי, במסירות אמיתית וללא רתיעה משום מכשול, קטן כגדול.

יהי רצון שנזכה לקדש שם שמיים, למען כל יהודי ויהודי אבל לפני הכל למען מרן רבנו הגדול זצ"ל, אשר נותן לנו את הכוחות מלמעלה בבחינת "יותר מבחייהם".

תגובה אחת
  1. ומה עם החילול ה' שעשית בהוראת דה רעי בענין מתחם התחנה??????.

השארת תגובה