גנץ בדרך לממשלה עם ערבים

בני גנץ במסיבת עיתונאים: "נתניהו הפסיד, רוב העם אינו רוצה את המשך שלטונו" • נתניהו: "השמאל וליברמן ירדו ל-47 מנדטים. ניצחון מזהיר לגוש הימין"

בני גנץ בהשקת קמפיין
בני גנץ בהשקת קמפיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו”ר כחול לבן בני גנץ קיים הערב (מוצאי שבת) הצהרה מיוחדת לתקשורת בכפר המכבייה.

“העם אמר את דברו בשלושה סבבי בחירות, שהסתיימו בתוצאה ברורה של רוב מוחלט למפלגות שאינן תומכות בהמשך שלטון נתניהו – אעשה כל מאמץ כדי שלא יהיו בחירות רביעיות”.

הוא הוסיף: “גמלה בליבי החלטה להקים ממשלה יציבה שתרפא את ישראל מהשנאה והפילוג ותאפשר לכולנו להתקדם. פעם אחר פעם קבעו אזרחי ישראל – תם עידן נתניהו… נתניהו הפסיד, רוב העם אינו רוצה את המשך שלטונו, ואת זה העם יקבל”.

גנץ התייחס לאפשרות שיקים ממשלה בתמיכת תומכי הטרור של הרשימה המשותפת – ואמר: “לביבי מותר להתחבר עם טיבי אבל הוא רוצה על זה בלעדיות”.

גנץ ציין כי נתניהו פיזר את הכנסת ה-21 בתמיכת קולות הרשימה המשותפת ובחר בשיתוף איתם את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן. הוא הוסיף: “אני אופטימי בסיכויי הצלחתי להרכבת ממשלה בזמן הקרוב, לא אפרט על המגעים כדי למנוע את סיכולם”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת: “גנץ וליברמן מנסים לבטל את החלטת הבוחר על ידי גניבת דעת של הציבור, בציניות שאינה יודעת גבולות.

ליריבים שלנו אין גבולות. גנץ אמר שאם תהיה מפלגה מנדט אחד יותר, היא תרכיב ממשלה. הליכוד קיבלה שלושה מנדטים יותר, גנץ זרק את זה לפח. לפני הבחירות, גנץ ומשה יעלון הבטיחו לא להישען על הרשימה משותפת בשום צורה כי הם תומכי טרור. לקחו את כל ההבטחות וזרקו לפח, כי אין גבול לציניות שלהם.

אתם תתנו שממשלה בישראל תהיה תלויה ברשימה המשותפת? הם מצדיקים את כל זה בכך שהם יפסלו אותי. אני לא הולך לשום מקום. אני נשאר מנהיג הליכוד.

יכול להיות שהיינו מנצחים באופן עוד יותר מוחץ, משום שבן גביר אמר שהוא מוכן להוריד את המועמדות שלו ולתמוך בליכוד. הוא היה יכול לתרום לניצחון עוד יותר גדול, אבל היה לו תנאי שאאשר תפילות של יהודים בהר הבית – מה שאני יודע שהיה מבעיר את המזרח התיכון. אמרתי שיש דברים שאני לא מוכן לעשות כדי לנצח בבחירות. אבל ליריבים שלנו אין גבולות.

עלינו ל-36 מנדטים. כחול לבן נשארה במקום, עם 32 מנדטים. במהלך מערכת הבחירות אמרתי ואתם שמעתם את זה שוב ושוב – גוש השמאל וליברמן שחבר אליו יגיעו מקסימום ל-53 מנדטים. בפועל הם ירדו ל-47 מנדטים. זהו ניצחון מזהיר לגוש הימין.

יו״ר העבודה גשר מרצ, ח״כ עמיר פרץ התייחס הערב לדבריו של נתניהו: “הבחירות הסתיימו והרכבת הממשלה עברה לכנסת, כל ניסיון להשגת רוב להקמת ממשלה הוא לגיטימי. כל קול, בין אם של אזרח יהודי או ערבי הוא שווה.

אני מברך את ראשי המפלגות שעושים כל מאמץ להקמת ממשלה חדשה של שינוי ותקוה גם אם מדובר בממשלת מיעוט. זו החובה שלנו לבוחרים שלנו, זו החובה שלנו לערכים שלנו. אסור לאפשר לאיש לגרור אותנו לבחירות נוספות.

יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב: “ראינו עכשיו את ראש הממשלה שנמצא בהיסטריה, מתחנן על נפשו וזועק ‘שתו לי אכלו לי’.

גם נתניהו מבין שתם זמנו. אגב, היחידה שמנהלת כרגע מגעים עם הרשימה המשותפת היא מפלגת הליכוד”.

השארת תגובה