ביהדות התורה מצפים למנדט השמיני

כ-255,159 בני אדם הצביעו לרשימת 'יהדות התורה' ובמפלגה ממתינים בדריכות לתוצאה הסופית שתקבע את גורלו של ח"כ יצחק פינדרוס • בחפ"ק בגבעת שמואל חגגו: "ליברמן כבר לא רלוונטי"

החגיגות ביהדות התורה
החגיגות ביהדות התורה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר יום מורט עצבים ניתן האות. בחפ"ק של יהדות התורה בגבעת שמואל נשמו לרווחה. נתוני המדגמים שהחלו לזרום בהתקרב השעה 10.00 בלילה, בישרו על מהפך דרמטי ואווירת המתח התפוגגה כשנודע על הישג מרשים למחנה הימין-חרדים.

בשעות שלפני סגירת הקלפיות נשמעו חברי הכנסת מודאגים מאחוזי ההצבעה הגבוהים. הדיווחים על שאננות ברחוב החרדי גרמו ללחץ במטות של יהדות התורה והפעילים לא חסכו במאמצים כדי לשנע עוד מצביע אל הקלפי.

במהלך השעות ההלו נשמע אחד הח"כים אומר לפעילים כי "המצב מדאיג. אחוז ההצבעה הגבוה הוא מאנשים שלא נסעו בגלל הקורונה. ומי נוסע בדרך כלל לחו"ל? אנשים מבוססים יותר מרמת השרון וצפון תל אביב. אלו אנשים שמצביעים לכחול לבן".

ח"כ נוסף מהמפלגה שסייר במטות המריץ את הפעילים והזהיר מפני הבאות. "ליברמן מאיים לחוקק חוקים אנטי דתיים. אם אנחנו לא נביא מספיק אנשים וליברמן יצליח, זה יהיה חילול השם גדול. יש עוד שעתיים להוציא את האנשים להצביע", ציין בפניהם.

כאמור, תוצאות המדגמים עשו את שלהם והפעילים שגדשו את האולם פרקו את תחושת הלחץ. השמחה התעצמה כשנודע על כישלונו של איווט ליברמן שקידש מלחמה נגד היהדות החרדית.

בחגיגת הניצחון בירך יו"ר 'יהדות התורה' השר יעקב ליצמן על ההצלחה וזקף זאת לגדולי ישראל, "הודו להשם כי טוב. גם זכינו להישג גדול וגם לסור מרע מאלה שחיפשו לפגוע בנו. בזכות גדולי ומאורי הדור שהטריחו עצמם ובאו לערי השדה לעודד ולחדד על הסכנה שהיתה.

בדבריו הצביע על מפח הנפש במטה 'ישראל ביתנו', "ליברמן נכשל הערב. הוכח שמי שמרים יד נגד השבת ונגד התורה סופו להיכשל. ניפגש מחר עם רה"מ ונדאג להקמת קואליציה טובה, בהכוונת מועצת גדולי התורה. הוכחנו בכל מערכת הבחירות אחדות השורות בתוכנו ובזכות כך הגענו לתוצאה מבורכת ב"ה".

"התורה הקדושה ניצחה", הכריז ח"כ משה גפני בנאומו. "בזכות ברכתם והתמסרותם של גדולי ישראל שליט"א קרו הלילה שני דברים, האחד הגוש הימין ניצח, תוקם ממשלה, ולא הולכים לבחירות נוספות. השני זה שיהדות התורה תגיע ללא פחות משמונה מנדטים".

גפני לא שכח להודות לתומכים מבחוץ, "אני רוצה להודות לראש הישיבה הגר"מ מאזוז ולהרב דוד חי הכהן ולכל הקהלים החדשים שהצטרפו ותמכו במפלגת יהדות התורה".

"אני וידידי השר ליצמן נבקש מחר מרה"מ נתניהו – שבממשלה שתקום בע"ה, איווט ליברמן לא יצורף", הצהיר גפני. "אין בו צורך, נתניהו יסתדר בלעדיו, עם ישראל יסתדר בלעדיו. הוא כבר לא רלוונטי", הוסיף כאשר בכל פעם שליברמן מוזכר, נשמעות קריאות 'בוז' בקהל.

ח"כ ישראל אייכלר הסביר בנאום הניצחון, "הללו את ה' כל גויים כי גבר עלינו חסדו". למה הגויים צריכים להלל על כך שה' עשה עמנו חסד? משום שדווקא הם יודעים מה הם רצו לעשות לנו וממה ניצלנו. במשך כל השנים הם ייפו את מה שרוצים לעשות לנו במילים יפות של שלום חופש ושוויון. היום הם כבר אומרים הכל מפורש ומוצאים את המיץ של האיבה, בגלוי. עד כדי כך שהם נהיו מאוסים בעיני כלל הציבור.

"תארו לכם שהם היו מנצחים", אמר אייכלר, "איזה חילול השם היה שאלו שרוצים חלילה למרוד בה' אלוקי ישראל הם שניצחו. הייתי אצל כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא ביום הבחירות וסיפרתי לו מה המצב. הוא בירך ואמר היום הלילה ז' באדר יום פטירתו של משה רבינו ובחודש אדר וניסן  יהיו ישועות גדולות".

אייכלר ציין, "ברוך השם שיכולתי לדווח הערב שרוב העם היהודי הצביע בעד תורת השם ומצוותיו. רוב העם אמר: יהודי רוסיה הם לא של ליברמן, הם של העם היהודי. מי שיבוז לחרדים וינסה לרכב על גבם, שיסתכל על ליברמן שנראה הערב כמו רון קובי. בשבוע הבא נחגוג את הפורים בשמחה רבה. ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם".

ח"כ יעקב אשר אמר לקול תשואות הקהל: "אנחנו אומרים לאיווט ליברמן, אנחנו קיימים יען כי אנחנו קיימים,  אם מישהו העלה בדעתו לחקות אותך אי פעם ולהרוויח משהו, זה לא יהיה. פגעת. השפלת ודרסת כל דבר שבקדושה ואת ילדינו ואת נכדינו ואת עולם התורה. לא נשכח ולא נסלח".

צמיחה בתמיכה החב"דית

הצלחה סוחפת נרשמה גם בבחירות אלו למטה חב"ד ביהדות התורה כשהמפלגה הגדילה את כוחה בחב"ד ושמרה על המקום הראשון בכל ריכוזי חב"ד, זו הפעם השנייה ברציפות.

במטה חב"ד זוקפים את ההצלחה הגדולה לקמפיין ממוקד מהרגע הראשון שהתמקד במסר כי יהדות התורה היא הרשימה החרדית ביותר בגוש הימין, לאור מכתב ההתחייבות הברור עליו חתמו ראשי יהדות התורה לפני מספר חודשים, כשאליו נוסף מסמך התחייבות חדש של סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש שנוסח אישית על ידי הרב ישראל הלפרין שליח חב"ד ורב קהילת חב"ד בהרצליה העומד בראש 'המטה לשלום העם והארץ'.

המסרים "הפעם בלב שקט מצביעים ליהדות התורה", הרשימה החרדית ביותר בגוש הימין" ו"מאז ומתמיד יהדות התורה הייתה נגד תכנית חלוקת ארץ ישראל" חזרו והופיעו באופן עיקבי בכל הפרסומים של המטה לאור מכתבי ההתחייבות הברורים לשמירה על ארץ ישראל.

עם פירסום נתוני האמת עולה כי לאור הגידול הרב בכל ריכוזי חב"ד, חב"ד  העניקה ליהדות התורה 15-20 אלף קולות:

בכפר חב"ד בבחירות 2019 מועד א' זכתה ב-533 קולות, במועד ב' זכתה ל-1,064 קולות, ואילו כעת ל-1,118 קולות.

גם בקהילת חב"ד בלוד נרשמה תמיכה של מאות קולות לעומת קולות בודדים בבחירות הקודמות. במועד ב' זכתה יהדות התורה ל-643 קולות, ואילו כעת זכתה ל950 קולות.

בקריית מלאכי קיבלה 'יהדות התורה' מאות קולות במועד א', במועד ב' זכתה ל-1,002 קולות, והפעם הגדילה את כוחה ל-1,059 קולות.

בצפת נרשמה עלייה של למעלה מ-300 קולות שקיבלה יהדות התורה הרבה בזכות קולותיהם של חסידי חב"ד ותמיכת רבני ומשפיעי חב"ד בעיר שהורו לאנ"ש להצביע ליהדות התורה.

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש סיכם, "אין ספק שאנחנו הרשימה החרדית ביותר בגוש הימין. היחידה שתשמור חזק על שלוש השלמויות שחשובים לרבי. אמשיך לסייע ולעמוד לימין חב"ד כל ימות השנה. יהדות התורה תמיד נלחמה למען ארץ ישראל. כבר לפני 90 שנה בדיוני ועדת פיל לחלוקת הארץ היא הביעה את התנגדותה הנחרצת. יהדות התורה גדולה וחזקה תשמור על ארץ ישראל. יהדות התורה היא הרשימה החרדית ביותר בגוש הימין והיא זכתה לברכתם של רבני ומשפיעי חב"ד".

השארת תגובה