ההישג של ש"ס: למרות הליכוד

עם סיום ספירת הקולות מתברר כי ש"ס הגדילה שוב את כוחה לעשרה מנדטים • יו"ר ש"ס השר אריה דרעי: "ש"ס מסיימת שנה של מערכות בחירות עם עליה של למעלה ממאה אלף קולות חדשים שחזרו הביתה"

חגיגת נצחון בשס
חגיגת נצחון בשס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האווירה באולמי "ויאמר יצחק" בירושלים הייתה מחשמלת עוד לפני פרסום המדגמים. בתום שבועות של קמפיין ארוך ואינטנסיבי, במסגרתו חצה יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים אריה דרעי את הארץ לאורכה ולרוחבה יחד עם שאר חברי הכנסת של התנועה, הגיעו אלפי הפעילים לאולם הירושלמי כדי לחגוג את ההישג הגדול של ש"ס בבחירות.

בשעה 22:00 בדיוק פורסמו המדגמים של שלושת הערוצים. בכל המדגמים ש"ס הייתה יציבה על תשעה מנדטים. כך זה נמשך במשך כל הלילה וככל שהשעות נקפו, מסתבר שש"ס רשמה הישג פנומנלי בכך שלא רק שמרה על כוחה אלא אף הגדילה שוב את כוחה מסבב בחירות אחד לשני והמנדט העשירי בהישג יד. ההערכה היא כי בתום ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות, ש"ס תתייצב על עשרה מנדטים.

מיד עם היוודע תוצאות הבחירות, פצחו האלפים באולם בשירה אדירה ובריקודים סוחפים.

שעה קלה לאחר פרסום התוצאות, ראש הממשלה בנימין נתניהו, התקשר ליו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בירך אותו על התוצאה והודה לו על התמיכה העקבית. השר דרעי בירך את רה"מ על התוצאה המצויינת ואמר כי הוא מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה שתפעל למען עם ישראל.

עוד לפני שהגיע לאולם בו המתינו לו האלפים, סר יו״ר ש״ס השר אריה דרעי למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן שליט"א להודות לו הניצחון הגדול. מרן רה"י שמח לשמוע על הגידול בכוחה של תנועת ש"ס בכל רחבי הארץ.

עם הגיעו של יו"ר ש"ס לאולם, פצחו האלפים בשירה אדירה של "אל תירא ישראל", כאשר כל חברי הכנסת של התנועה יחד עם ראשי ומנהלי הקמפיין שעבדו קשה בחודשים האחרונים, עמדו יחד איתו על הבמה.

את נאומו שהופסק פעמים אחדות בשל שירת האלפים, פתח השר אריה דרעי במילים "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. הערב הזה הוא ניצחון גדול של אוהבי עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל! ניצחון גדול למדינת ישראל כמדינה יהודית עם צביון יהודי שמחבר את כולנו יחד".

בהמשך הדברים אמר יו"ר ש"ס: "הקמנו את גוש הימין ושמרנו עליו ברגעים של קושי ומשבר ומול מתקפות מבית ומחוץ וממחר בבוקר אנחנו מתחילים בפעולה להפוך את גוש הימין והמסורת לממשלת ימין ומסורת בראשות בנימין נתניהו! ש"ס מסיימת שנה של מערכות בחירות עם עליה של למעלה ממאה אלף קולות חדשים שחזרו הביתה! אני רוצה להודות לכל אחד מהמצביעים והתומכים, לנציגים ולפעילים ומעל העל לנשיא מועצת החכמים חכם שלום כהן שלאורו אנו צועדים".

זינוק בקולות

ככל שמנתחים את תוצאות הבחירות מסתבר כי ש"ס הגדילה את כוחה ממערכת בחירות אחת לשניה. ערב הבחירות ב-2009 ש"ס עמדה על שבעה מנדטים. מרבית הסקרים טענו כי ש"ס מדשדשת סביב אחוז החסימה לקראת הבחירות. את בחירות מועד א' ש"ס סיימה עם עלייה משבעה מנדטים לשמונה. במועד ב' חל גידול אדיר של עשרות אלפים ועם עליה משמונה לתשעה מנדטים. סבב הבחירות הנוכחי, מועד ג' מצביע על תוספת של עשרות אלפי קולות חדשים לתנועת ש"ס ועליה מתשעה לעשרה מנדטים. כאשר מביטים על כך שנתניהו הצליח להגדיל את כוחו באופן משמעותי בערי הפריפריה, שם נמצא חלק ניכר מהאלקטורט של ש"ס, מתברר גודל ההישג של ש"ס. גם הגידול באחוז ההצבעה לא מנע את הצמיחה של ש"ס. מספר הקולות שש"ס קיבלה בתום ספירת הקולות הרגלים עומד על למעלה מ-320 אלף קולות, עוד בטרם ספירת כ-300 אלף המעטפות הכפולות. בסך הכל, ממועד א' למועד ג' ש"ס הוסיפה מאה אלף קולות חדשים, הישג יוצא דופן בפוליטיקה הישראלית.

השארת תגובה