בני גנץ: נחכה לתוצאות האמת

יו"ר כחול לבן תולה תקוות בתוצאות האמת: "הפיצו עלינו ועלי באופן אישי שקרים והשמצות רבות. חשבו שאבהל, שאמצמץ. זה לא קרה" • "צריך להרים את הראש ולהמתין לתוצאות האמת"

בני גנץ: צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן
בני גנץ: צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו”ר מפלגת כחול לבן, ח”כ בני גנץ, נשא נאום הפסד לאור מדגמי הטלוויזיה שהציגו יתרון לגוש הימין ולליכוד.

“אנחנו עומדים הערב בסיומה של מערכת הבחירות מהקשות שהיו במדינת ישראל. אני מבקש קודם כל להודות לכולכם מעומק הלב. על השותפות ועל המאמץ האדיר שהשקעתם. אני גאה בכם. גאה בנו.

“אני מבין ושותף לאכזבה ולכאב. זו לא התוצאה שציפינו לה. אם אלו תהיינה התוצאות, זו לצערי זו גם לא התוצאות שיחזירו את מדינת ישראל לדרך המלך”.

ו”ר כחול לבן קרא לפעילי המפלגה: “אנחנו לא נוותר. לא על העקרונות שלנו. ולא על הדרך שלנו. נתקלנו בקמפיין הנמוך ביותר בתולדות מדינת ישראל. הפיצו עלינו, ועליי באופן אישי, שקרים והשמצות רבות. חשבו שאבהל, שאמצמץ – זה לא קרה וזה גם לא יקרה בהמשך.

“בזמן הזה, מדינת ישראל זקוקה להחלמה. היא זקוקה לאחדות ולפיוס. היא כמהה למנהיגות מחברת. את זאת נמשיך להציע לציבור הישראלי. אותו באנו לשרת”.

הוא עודד את אוהדיו: “צריך להרים את הראש ולהמתין לתוצאות האמת: בסופו של יום – התוצאות המסתמנות עשויות להיות זהות במשמעותן הפוליטית לתוצאות הבחירות באפריל לפני כמעט שנה.

“גם אז, כשהיה נראה שפנינו לאופוזיציה נשארנו מאוחדים, חזקים ונאמנים לדרכנו. אנחנו נישאר חזקים, מאוחדים וחזקים גם בהמשך”.

הוא הזכיר את משפטו של ראש הממשלה: “ללא קשר לתוצאות הבחירות ולכל תהליך פוליטי אחר: הליכים פליליים מתבררים ומוכרעים רק בבית המשפט. ובעוד שבועיים מהיום בנימין נתניהו ישב על ספסל הנאשמים בבית המשפט, על שלוש עבירות חמורות”.

גנץ הוסיף: “הדרך שלנו, של כחול לבן, רק התחילה. למרות כל הקשיים והאתגרים, הגענו להישגים מדהימים. פעם אחר פעם. ההישג והתמיכה הציבורית בכחול לבן מחייבים אותנו להרים את הראש ולשמור על המחויבות שלנו למצביעים שנתנו לנו את אמונם, ולכל אזרחי ישראל. אני לא מפחד מדרך ארוכה. אני לא מפחד בכלל.

“כחול-לבן תמשיך להיות כוח משמעותי ועוצמתי במאבק על דמותה של מדינת ישראל. ביחד איתכם אמשיך להוביל אותה, כדי לשרת את כל אזרחי ישראל. אנחנו נהיה שם בהצבעות, בפעילות בכנסת וגם ברחובות.

“לא ניתן לאיש להרוס את המדינה. לא ניתן לאיש להפריד בינינו. לא ניתן לאיש לפרק את החברה הישראלית ולרסק את הדמוקרטיה. אנחנו ניאבק עבור ההורים שלנו, עבור ילדינו. זאת הדרך היחידה שאני מכיר. וגם אם היא קשה – בסופה ננצח.

“עכשיו הזמן להמתין לתוצאות האמת, ולעשות את המיטב בתוך המערכת הפוליטית”.

הוא המשיך: “לפני שאני מסיים אני רוצה להגיד לכם, יכול להיות באסה. יכול להיות קשה. אבל צריך כל אחד להסתכל על עצמו במראה ולדעת שהוא עשה את כל מה שאפשר היה על מנת לשכנע את הציבור. אנחנו מכבדים את בחירת הציבור. אנחנו מכבדים גם את אלו שהצביעו לאחרים”.

השארת תגובה