האופוזיציה חתמה: "הממשלה הפקירה את הפריפריה"

40 חברי אופוזיציה חתמו, וראש הממשלה התייצב במליאה, כנדרש ■ הדיון: סגירת מפעלים ועסקים בצפון ובדרום ■ וגם: היום, נאום ראש הממשלה על הסוגיה הכלכלית בהרחבה

בנימין נתניהו. צילום: הכנסת
בנימין נתניהו. צילום: הכנסת
ברקע החששות מהשלכות החרם הבינלאומי על מדינת ישראל ותופעת החרמות המתעצמת בתקופה האחרונה ינאם היום (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת. הוא צפוי להתייחס בהרחבה לנושא הכלכלי.

נתניהו התייצב במליאת הכנסת לדיון "40 חתימות" שיזמה האופוזיציה בנושא "הפקרת הממשלה את יישובי הפריפריה בדרום ובצפון". בחודשים האחרונים דווח בהרחבה על כמה מפעלים ועסקים שנסגרו וצפויים להיסגר בצפון ובדרום בעקבות קשיים כלכליים, כאשר מהלכים אלה הובילו לפיטורי עובדים רבים.

במקביל, הבוקר התקיים בוועדת החינוך של הכנסת דיון בנוגע לחרם האקדמי על ישראל. ראשי האוניברסיטאות והמכללות שלוקחים בו חלק אמרו ליו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) כי "אין חרם אקדמי גלוי על מדינת ישראל. אוניברסיטאות משתפות פעולה, אבל אסור לשקוט על השמרים ולהיקלע לבידוד בינלאומי במחקר".

"ברמה הבינאישית", אמרו ראשי האוניברסיטאות, "יש חוקרים שמסרבים להגיע לכינוסים בישראל או לשתף פעולה עם חוקרים ישראלים שמלמדים מעבר לקו הירוק". הם הוסיפו כי על המדינה להקצות תקציבים לכנסים בארץ ולהשקיע בהסברה דרך מרצים וסטודנטים שלומדים בחו"ל.

השארת תגובה