השר לוין סירב להשיב בשם הממשלה: "לא עניינית"

השר יריב לוין סירב להשיב בשם הממשלה על שאילתה שהגיש ח"כ עופר שלח בנושא ועדת לוקר מאחר ולטענתו התשובה אינה מספקת ■ עופר שלח: "למשרד הביטחון אין תשובה לחשיפת הלחצים לשינוי דוח לוקר"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מביך: שר התיירות יריב לווין סרב להשיב על שאילתה אותה הגיש ח"כ עופר שלח במליאת הכנסת. לוין המשמש גם כשר המקשר בין הממשלה לכנסת סרב מאחר ותשובת הממשלה "לא הייתה רצינית" כלשונו. השאילתה הוגשה בנוגע למסקנות ועדת לוקר שהייתה אמורה להשלים את עבודתה לפני כחצי שנה וכעת עולה החשד שהעיכוב בפרסום הדו"ח נובע מהרצון להשפיע על המסקנות האלה טרם פרסומן. "אם הדבר נכון, על ראש הממשלה להבהיר אם קיים ניסיון להשפיע על מסקנות הוועדה".

אלא שכאמור בעקבות תשובה לא מספקת שניתנה על ידי הממשלה סירב לוין לענות לשאילתה בטענה כי ה"שירבוט" שקיבל כ-5 דקות לפני תחילת המושב במליאה, אינו מקובל עליו כתשובה. השר לוין פנה בצעד חריג ליו"ר הכנסת וביקש ממנו להחזיר את השאילתה לממשלה ולדרוש לקבל תשובה רצינית ואחראית בשבוע הבא.

"אני אומר לכם את האמת", אמר לוין. "אני קיבלתי את השאילתה ונתבקשתי לענות עליה וקיבלתי חמש דקות לפני כניסתי לכאן איזה שירבוט שאמור להיות התשובה לשאילתה הזו ואני לא יודע לענות. אני אומר את הדברים בצורה הכי ברורה, אני חושב שהממשלה צריכה לכבד את הכנסת ולתת תשובה רצינית ועניינית ולכן בצעד חריג, מאחר שאני לא מוכן ששאילתה לא תקבל תשובה רצינית כפי שמתחייב, אני מציע שניתן לממשלה שבוע נוסף לעשות מקצה שיפורים."

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין הוסיף ואמר כי "זה אכן מקרה חריג אבל משתלב יפה בכל הצעדים שאנחנו נוקטים לגבי תשובות הממשלה לשאילתות והצעות לסדר היום. אנחנו לא יכולים לקבל מהממשלה תשובה בנוסח זה ולכן מבקשים להעביר תשובה רצינית ומנומקת תוך שבוע" .

ח"כ עפר שלח שהגיש את השאילתה אמר בעקבות הדברים כי "השר לוין חשף את האמת: למשרד הביטחון אין תשובה לחשיפת הלחצים לשינוי דוח לוקר. מגיע לנו לדעת אם מבקשים לשנות את דוח הוועדה מטעמים זרים, ומה ראש הממשלה – שהוא שהקים אותה – חושב על כך".

השארת תגובה