עד דלא ידע: היינות שיככבו בסעודת הפורים שלכם

יין הוא המלווה הרשמי של פורים הן בסעודת הפורים והן במשלוחי המנות שיכולים להפוך עם קצת מחשבה למהנים, נעימים ובעיקר טעימים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יקב רמת הגולן הוא יקב ישראלי השוכן בקצרין שברמת הגולן. היקב הוא השלישי בגודלו בישראל והראשון שקם ברמה. היקב נוסד ב-1983 על ידי שמונה קיבוצים ומושבים. האחראי העיקרי למהפכת האיכות ביינות ישראל. היקב זכה בתחרויות החשובות ובעל הכרה בינלאומית.

יקב רמת הגולן הוא הראשון שקם ברמת הגולן, הוא נוסד ב 1983 על ידי 8 קיבוצים ומושבים. מיום ההקמה ועד היום, ממשיך היקב להעמיק ולהטביע את חותמו בעולם היין הישראלי. הקמתו שינתה את מפת היין המקומי ותפיסת האיכות בתודעת הצרכן הישראלי. ליקב ארבע סדרות עם מגוון של זנים וסגנונות – הר חרמון, גולן, גמלא וירדן.

הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 1,200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.

לכבוד פורים קבלו את היינות המומלצים למשלוחי מנות ולסעודת פורים שיעשו לכם את הפורים הכי שמח שאפשר:

הר חרמון מוסקטו 2018

הר חרמון מוסקטו 2018 מציג שילוב של ניחוחות פרחים, יחד עם לימונים בשלים, ענבים טריים, פירות טרופיים ותבלינים. זהו יין מבעבע קלות, בעל מתיקות מהנה וקל לשתייה. הר חרמון מוסקטו מוכן לשתייה כעת ויהיה מהנה ב-18 החודשים שלאחר הבציר . היין נהדר כאפריטיף וגם ילווה מעולה צלחת שרוקטרי ומלון. נסו את היין יחד עם מנות אסייתיות, או הגישו אותו לקינוח עם זביונה שהוקצף עם הר חרמון מוסקטו.

על ייחודיות שנת בציר 2018
בציר 2018 היה מוקדם וקצר יחסית. חורף חמים ואביב מוקדם מהרגיל עם כמות משקעים ממוצע

ת הביאו לעונת בציר מוקדמת. לאחר פתיחת העונה ב- 31 ביולי, 10 ימים לפני המועד הרגיל, הטירוף הגיע בשבועות ה-5 וה-6, עם 34% מסך הענבים שנבצרו בשבועיים האלה בלבד. בעוד שבדרך כלל אנו בוצרים כ-30% מהפרי בחודש אוקטובר, ב-2018 נו

תרנו רק עם 11% מהענבים עדיין על הגפנים בראשון באוקטובר, וסיימנו את הבציר ב-15 באוקטובר. מזג אוויר מהמם בקיץ יחד עם יבולים נמוכים מהרגיל סיפק לאוהבי היין עוד בציר מעולה מבית יקב רמת הגולן.

הר חרמון מוסקטו 2018 מיוצר כולו מזן הענבים אשר מבשיל הכי מוקדם – מוסקט קנלי. היין עבר תסיסה קרה שהופסקה בשלב מוקדם ותרמה ליצירת יין קינוח מבעבע קלות וארומטי להפליא, עם אחוז אלכוהול נמוך מהרגיל.

נתונים אנליטיים:

אלכוהול 6.0
חומצה כללית (גרם/ל') 6.2
pH 2.98
מתיקות מתוק

ירדן פטי ורדו 2016

ירדן פטי ורדו 2016 מציג ארומות של פירות אדומים ושחורים, יחד עם מאפיינים של פרחים, תבלינים, טבק, שוקולד, ועץ אלון צרפתי. ליין גוף מלא, המציג מבנה טאני המאפיין זן זה. ירדן פטי ורדו 2016 מוכן לשתייה כבר עם צאתו וימשיך להשתבח בבקבוק בשנים הקרובות. בתנאי אחסון נאותים יישמר היין במיטבו למשך שנים רבות. היין ישתלב נהדר יחד עם תבשילי בשר עשירים כגון אוסובקו ביין אודם, ספייריבס טלה בבישול או גבינות מיושנות ומעושנות.

על ייחודיות שנת בציר 2016

בציר 2016 היה יוצא דופן. אחרי חורף שגרתי, בפברואר טמפרטורות היום הממוצעות היו גבוהות ב-4 מעלות מהרגיל והכינו את הקרקע לאביב חם. גשמים קלים בחורף יחד עם ממטרים רגילים באביב הביאו אותנו ל-75% מממוצע המשקעים השנתי. קיץ מתון לא הספיק כדי לבטל את השפעת חום האביב, מה שהביא לבציר מהיר וסוער – הקצר ביותר ב-22 השנים האחרונות. הקיץ הנהדר הוביל ליינות באיכות מרגשת, המוכיחה פעם נוספת שגחמות של בציר מסוים אינן מונעות מכרמי רמת ה

גולן להניב יינות מעולים באופן עקבי.

ירדן פטי ורדו 2016 יוצר מענבי פטי ורדו שנבצרו מכרמים במרכז ודרום רמת הגולן. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 18 חודשים, 40% מהן חדשות.

נתונים אנליטיים:
%אלכוהול 14.5
חומצה(גר'/ל') 6.0
pH 3.68
מתיקות יבש

 

פסגות פיק:

כרמים:

הרי ירושלים

הרכב:

סירה                 42%

פטיט סירה          42%

מורברדרה          16%

נתוני יין:

pH       3.61

TA       6.0 גרם/ליטר

Malic  0.0 גרם/ליטר

Alc.     14.0

סיווג:

יין אדום יבש

תהליכי ייצור:

בציר ידני, תסיסה והשריה על הקליפות למשך כשבועיים וחצי למיצוי עומק טעמים, יישון בחביות צרפתיות למשך 12 חודשים, סינון גס בלבד.

תאור היין: 

פיק הינו יין המורכב מזני דרום צרפת, המותאמים באופן מחמיא לאקלים ארצנו. הסירה ניתן את הפרי השחור והתבלינים, הפטיט סירה את המסגרת הטאנית והפאי האדום, והמורברדרה את החיוניות והרעננות שעוים את היין לרענן וצבעוני. התוצאה היא יין בעל מבנה ארומטי עשיר ודחוס. פרי שחור, פלפל שחור, שוקולד מריר, פרחים מיובשים ומינרליות. ליין מרקם קטיפתי עם וחומציות תומכת, וטעמים דחוסים של פרי אדום ושחור, פולי  קפה, משר מעושן, מינראליות, אגוזי לוז ומעט פריות אדומים מיובשים. בתנאי יישון נאותים, היין צפוי להשתבח על ציר הזמן.

 

 


 

השארת תגובה