שכחנו מהמהות

מבלי להעליב אף אחד, אני מכיר את כל הפוליטיקאים בישראל, אין מישהו שמתקרב לאיכויות האלה, וכמה חבל שכבר שכחנו שצריך לבחון מהות, על מי אתה סומך שיקבל החלטות בתנאי לחץ

יאיר רביבו
יאיר רביבו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסיומו של שבוע אינטנסיבי אני רוצה לספר לכם על יום פעילות מלא לדוגמא, שהייתי עד לו השבוע, של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשך 15 שעות.

אדם בן 70 עם כושר גופני ומנטלי של בן 30.

בתחילת היום, במהלכו או בסופו הוא תמיד רהוט, תמיד שנון, תמיד מרוכז, תמיד מוקפד בלבושו, תמיד עושה 5 פעולות בו זמנית, מדבר בעברית ובאנגלית בישיבות במעבר טבעי, בקיא בחקר ביצועים, סטטיסטיקה, מתמטיקה ומתעניין בכל נושא שבדיון.

לא נח לרגע, רק פעם בכמה שעות יוצא ל-5 דקות הפסקה וגם אז לוקח איתו ספר היסטוריה באנגלית. אגב, בכל שבוע מסיים לקרוא כמה ספרים, רובם באנגלית, רובם ספרי היסטוריה ומחשבת עם ישראל.

הוא קשוב לאנשים בדיון, לא חושש לשנות דעה אם הוצגה בפניו גישה מנומקת ואחרת, ותמיד מחליט בסוף בהחלטיות, ומכריע!

בתוך הישיבות מכניסים לו מסמכים רבים לאישור והוא קורא מהר ומעיר, כל 10 דקות שיחה חשובה מהארץ ומהעולם , הוא יוצא מהחדר וחוזר בדיוק לנקודה שבה הפסיק.

בסיום הישיבות מתראיין לערוצי טלוויזיה, מקיים פגישות אישיות ואז נוסע ל-3 כנסים במקומות מרוחקים בארץ, כשבנסיעה עושה וידאיו לייב בפייסבוק ולא מפסיק לדבר לרגע עם הציבור, שנון ומצחיק ועונה על הכל ברהיטות. בכל כנס לא ניכר שהוא אחרי 12 שעות פעילות, ואף פעם לא מפהק.

אחרי הכנסים הולך לראיון של שעה בערוץ 20, חוזר הביתה לבלפור להמשך שיחות עם יועציו בארה"ב ושאר עניינים, מקליט סרטוני וידאיו עד 1 בלילה ורק אז הולך לישון.

בכל לילה לפחות פעמיים מעירים אותו בטלפון האדום. ומה אוכל? אה, ולגבי אוכל, זה תמיד משהו בריא בחטף, מתוך חמגשית כמו של ילד בצהרון.

זה יום לדוגמא, ומכיוון שאני איתו בצמידות כבר 3 חודשים, אז כל יום הוא כזה, ויש ימים יותר מטורפים, ואני לא מדבר על ימים של טיסות וכו'.

ראש ממשלה בישראל זה תפקיד שמצריך יכולות גבוהות מבחינה קוגניטיבית, שכלית, רפואית, אינטליגנציה רגשית, כריזמה, יכולת בן אישית גבוהה, ריכוז, הובלת אנשים, קבלת החלטות מהירה ועוד עשרות תכונות שבאות לידי ביטוי במאות סיטואציות שיש ביום אחד ובנושאים הרי גורל למדינתנו.

מבלי להעליב אף אחד, אני מכיר את כל הפוליטיקאים בישראל, אין מישהו שמתקרב לאיכויות האלה, וכמה חבל שכבר שכחנו שצריך לבחון מהות, על מי אתה סומך שיקבל החלטות בתנאי לחץ, אחרי לילה ללא שינה, האם לאשר מבצעים חשאיים ומה לענות כשמתקשרים מנהיגים מעבר לים.

אני יכול להעיד מקרוב, וללא שום אינטרס, שאם המנהיג עובד, ועובד טוב, תנו לו להמשיך כדי שנוכל ליהנות מפירות העשייה ואת העניינים האישיים נאפסן לעת עתה.

ולכן, מי שהצביע אי פעם ליכוד ונמנה על 300 אלף הישראלים שפשוט נשארו בבית, צאו ועזרו לנו להכריע את המערכה, שהפעם יותר מתמיד זה נראה קרוב ואנו זקוקים ל-3 מנדטים בלבד כדי להקים ממשלת ימין, שטובה לישראל, טובה לעיר לוד ובע"ה נעשה ונצליח!

הכותב הוא ראש העיר לוד

השארת תגובה