"זה מסכת שקרים של כנופיית נתניהו"

כמעט שנה אחרי שקבע שבנימין נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בראיון בחירות לוחמני * תוקף את נתניהו ומשפחתו, את שר המשפטים ומ"מ פרקליט המדינה, את ראשי ש"ס, ואת רפי פרץ

אולמרט
אולמרט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קצת לפני פחות משנה ישבנו ברחוב יעב"ץ בתל אביב ושוחחנו עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. היה זה לאחר בחירות מועד א', גוש הימין השיג שישים וחמישה מנדטים יחד עם ליברמן, וכמעט שלא היה מי שהאמין שנתניהו לא יצליח להרכיב את הממשלה הבאה שלו. רק אהוד אולמרט התעקש 'נתניהו לא יהיה ראש ממשלה אפילו יום אחד' הוא אמר וצדק. מאז, מכהן נתניהו כראש ממשלת מעבר והמדינה נסחבת לבחירות זו הפעם השלישית. השבוע, רגע לפני שהבחירות השלישיות מגיעות, הגענו שוב אל המשרד ביעב"ץ וביקשנו להבין האם כשאולמרט דיבר על שת"פ בין כחול לבן לליברמן זה היה על בסיס השערה, או שמא ידיעה מוצקה.

"לא אמרתי את זה על סמך אף אחד ולא התייעצתי עם אף אחד אלא אמרתי את מה שראו עייני ולפעמים רואים דברים בצורה שונה כשמסתכלים בדרך אחרת. מה שראיתי מהרגע הראשון הבנתי שמבחינתו של ליברמן המסלול שבו הוא הלך הוביל אותו כמעט להתרסקות ולכן הוא צריך לשנות את המסלול. אמרתי כבר אז שאני משוכנע שליברמן לא ילך לקואליציה עם החרדים ולחרדים לא תהיה ברירה והם לא יוכלו ללכת לקואליציה איתו כיוון שהדרישות שלו והעמדות שלהם לא מתחברות, ומבחינת האינטרס הפוליטי של ליברמן זה לא יקרה ולכן עוד לפני הבחירות לא היה לי ספק ובטח שגם אחרי. במקום אחר אף נשאלתי אם ליברמן יודע מה דעתי אז אמרתי שלא, אמרתי אל תדאגו יש לו שמיעה טובה והוא שומע אותי גם עד לווינה. אבל האמת היא שלא דיברתי איתו ולא נפגשתי איתו בשנה האחרונה בכלל בארבע עיניים למרות שיש ביננו ידידות ונפגשנו כמה וכמה פעמים במעמדים ציבוריים והושיבו אותנו זה ליד זה".

לדעתך תהיה הכרעה הפעם, מכל צד שהוא?

"השאלה איך אתה מגדיר הכרעה. אם אתה מדבר על גוש 61 מנדטים בראשות נתניהו אז לא יקרה חד משמעית. נתניהו סיים את תפקידו הוא לא יהיה ראש ממשלה בעייני הוא עבריין נמלט, ראש משפחת פשע, וכל חבורתו מתנהגת כמו עבריינים ופושעים. עכשיו השאלה אם יהיה ניתן להרכיב ממשלה של שישים ואחת אחרת, אני מטיל ספק מאוד גדול באפשרות הזו. עם זאת אני כן מאמין שיש אפשרות להקים ממשלת מיעוט שיהיה גדול מהמיעוט שבראשות הליכוד. אמנם זו תהיה ממשלה שתשען על קרעי התרנגולת אבל מה שיגרם מכך זה שנתניהו יצטרך לפרוש ולפנות את הבית בבלפור ולעזוב את תפקידו כיו"ר הליכוד. זה יהיה תהליך של לא מעט חודשים אבל התוצאה שבראשית 2021 ייערכו בחירות חדשות שיוכרזו על ידי ממשלה ככל הנראה בראשות גנץ וחבריו ולדעתי תוצאות הבחירות יהיו שהליכוד יעמוד על כעשרים מנדטים, כך שיחזרו לגודלם הטבעי. להזכירך, בשנת 1999 הליכוד קיבל 19 מנדטים וב-2006 לאחר ששרון הכריז על קדימה ואני הקמתי בפועל את המפלגה, הליכוד קיבל רק 12 מנדטים".

את אולמרט זה לא ממש מעניין אם מפלגת הליכוד תקרוס, זאת למרות שבעבר כיהן כראש עיר, שר וח"כ מטעם המפלגה. "להזכירך, אני עזבתי את הליכוד כי זה לא ליכוד, זו קבוצת ערב רב של שבב של כנופיות שמחפשות טובות הנאה ואני מדבר על הפעילים שלה על הקבוצה שמריצה את העסק, שעסוקים רק בעלילות בפגיעות ובסכסוך ורק במה שלא צריך. כשבגין הקים את הליכוד וכשקדימה קמה היתה תרבות פוליטית אחרת והיום השתלטו כנופיה עד כדי כך שלדן מרידור ובני בגין אין מקום במפלגה כזו".

"מסכת שקרים של כנופיית נתניהו"

מי שעוקב אחרי הטענות של אולמרט לא מבין מדוע הוא לא מזדהה עם המהפכות שמוביל שר המשפטים אמיר אוחנה. בזמנו, מתח אולמרט ביקורת חריפה נגד הפרקליטות ושר המשפטים שהוא מינה היה לצנינים בעיני המערכת המשפטית. אם תשאלו את אולמרט, אז נגד אוחנה יש לו רק ביקורת, והוא? קיבל על עצמו את הדין באהבה.

"אני התמודדתי עם הבעיות שלי כמו שבן תרבות מתמודד" אומר אולמרט "לא ניצלתי את מעמדי ולא גררתי את המדינה לשלוש מערכות בחירות כמו המצב היום שהולכים לשלוש מערכות בחירות כשהמטרה היא רק להישאר בשלטון. גם אני יכולתי לעשות זאת אולם אני בחרתי שלא לנהוג כך. למעשה היתה לי ביקורת על הפרקליטות אבל רק אחרי שהתפטרתי מתפקידי, שיתפתי את הקרובים לי בדעותי שהרי לא יכול להיות שראש ממשלה שעומד בראש המערכת יתקוף את מערכת אכיפת החוק. אני יודע שבמובן מסוים שילמתי על כך מחיר כבד בשל העובדה שלא ניצלתי מעמדי שהיה אז. לדעתי מה שנתניהו עושה כאן זו הפקרות נפשעת של אדם שאין לו מעצורים".

"ולאריה דרעי הם לא אומרים את זה? ומי אומר את זה? מי שיש לו שלושה תיקים עם כתבי אישום שמנסה לברוח ממשפט ולברוח המשפט, הוא יכול להטיף מוסר? למישהו שעמד כבר בדין וריצה את עונשו למרות שהוא בטוח שנעשה לו עוול על דבר שלא היה נכון עובדתית?! רק לחבורת הקרמינלים האלו שזה עומד לדין וזה עומד לדין וזה בורח מהדין, מותר לדבר?! ושהשותף הבכיר שלהם אריה דרעי, ישב בכלא, נשפט, הורשע בעבירות חמורות משלי, זה בסדר ורק לי אסור לדבר? שלא תבין לא נכון אני מאוד שמח שדרעי חזר לפוליטיקה אבל מאוד כואב לי שהוא הלך בדרך עקלקלה

אולמרט לא מהסס לתקוף בחריפות את ראש הממשלה ואנשיו, ולטענתו גם פרשיית המימד החמישי היא הזויה: "כל מה שקורה עכשיו זה מסכת שקרים של כנופיית נתניהו שרוצים לחקור את בני גנץ ולנסות להפריע, הרי כל התיקים הללו נבדקו היטב, לא היה נחקר אחד שנחקר יותר מאשר גבי אשכנזי, הפכו את התיק שלו ולא מצאו כלום. אבל ככה זה כששר המשפטים מינה פרקליט שכנראה רוצה להחזיר לו תמורה. כולנו יודעים מה מסתתר מאחורי הסיפור הזה".

אחרי שאולמרט תוקף את נתניהו ואנשיו, וכמעט גם אותנו בעצם זה שאנו מעלים על פינו שאלות מעין אלו, ביקשנו לחזור גם לפוליטיקה העכשווית. ביקשנו להבין האם הוא רואה בגנץ מלאך מושיע, שראוי לכהן בתפקיד ראש הממשלה למרות כל הלקויות שמנסים בליכוד להציג: "כל מי ששירת ועמד בראש מערכות ישראל ראוי לכל תפקיד. השאלה היא האם הוא הראוי ביותר? אני חושב שהוא לא נופל מגלעד ארדן, סער, ישראל כץ ואחרים. על ביבי אני בכלל לא מדבר שהרי הוא לא יכול לדרוך באף מקום עד שהוא ייצא זכאי מהתיקים שיש לו". על הגמגומים המוצגים בתקשורת אולמרט ממש מזדעק: "די, את זה התקשורת והמדיה עושה. היה מקרה על שיחה שלו מאמריקה שבגלל פערי זמן הוא דיבר בגמגום ועשו מזה בדיחה. גם לי קרו דברים כאלו 20 פעם, אז זה אומר שאני מגמגם? הכול פייק ניוז".

בליכוד טוענים שאולמרט מייעץ לגנץ. את עיקר החיצים כלפי גנץ דרך אולמרט, הפנו בליכוד בעקבות מסיבת העיתונאים עם אבו מאזן ובכך קישרו זאת לעובדה ש'לגנץ אין ממשלה בלי טיבי' כפי שאומרים בליכוד. "לא. אני לא יועץ שלו" אומר אולמרט בנחרצות "פעם אחרונה שנפגשנו זה היה בכנס שנערך לפני חודשיים, בכנס בו שנינו נפגשנו ולחצנו ידיים. כל מה שנתניהו והליכוד אומרים זה נטו שקרים. אבל ביבי הוא שקרן, נוכל, רמאי ומוליך שולל ציבור שהולך אחריו".

ולגוף העניין, אולמרט לא רואה בעיה במעשיו, בהליכה למסיבת העיתונאים לצידו של אבו מאזן: "דעתי שכן כי יש לנו הסכמים איתו והיה צריך לשבת ולטפל בה אך ברור שהתוצאה היא להלחם בחמאס ובטרור. אך ביבי נוהג הפוך. כביכול נלחם בהם אבל בד בבד משלם להם כספים ונותן להם להתחזק".

באותו קמפיין נגד אולמרט, טענו בליכוד כי ראש הממשלה לשעבר הסכים לוותר על הכותל. אולמרט זועם כשאנו שואלים אותו על כך ומכחיש בנחרצות, גם מול התיעוד מתכנית 'עובדה' אולמרט לא מתרגש והוא טוען כי הוא לא הסכים לוותר על הכותל "אני לא אמרתי דבר כזה. אני כן דיברתי על "האגן הקדוש" שזה יהיה בידיים בין לאומיות. לא הסכמתי לוותר על  הכותל לפלסטינים אלא לוותר על הריבונות הישראלית לטובת שליטה בינלאומית. אני לא מבין על מה מזדעקים, הרי הר הבית לא בידינו וזה קדוש יותר מהכותל אז איפה הבעיה?". אז וויתר או לא? תחליטו אתם.

הצ'אנס שלכם

ובחזרה לפוליטיקה, שלשמה התכנסנו. הפעם אנו משתמשים בראש הממשלה לשעבר כפרשן.

יכול להיות שהחרדים ילכו בסופו של דבר עם גנץ?

"אני מקווה שהחרדים ילכו בסופו של דבר עם גנץ ויתגברו על הרתיעה מלפיד. בסופו של דבר לפיד לא יהיה האיש שקובע. גם העובדה שכרגע הציבור החרדי כביכול מנופף בדגל של גוש הימין לא בעיה, אם יסתדרו עם לפיד, הכל יסתדר ואז תראו שגם חרדים יכולים לשבת ולהקים קואליציה. כמובן שהכול יהיה כחלק מהסכמים במקרה ויהיו עם גנץ ורק אחרי שתהיה ממשלה שתוכל להוציא את החבורה המטורפת והמעליבה והפלגנית הזו מהבית בבלפור יהיה אפשר להתחיל לדבר על חיבור בין כל פלגי העם".

בליכוד כולם מטורפים?

"לא כולם. יש את נתניהו ואת כל המשפה שגרה איתו שהם משפיעים על דעת המדינה ואם יש אנשים שרוצים להחליף את נתניהו אז הם מוזמנים להעמיד את עצמם ונבחן אותם".

לדברי אולמרט, עם הליכוד של היום אין מה לשתף פעולה. השאלה היא כיצד לדעתו יש לנהוג במפלגת ימינה. בין היתר בשל סערות שעורר הרב רפי פרץ בראיונות שהעניק. "לצערי הרב פרץ מיצג חלק קטן בעם. אין לי בעיה שיהיה שר חינוך רק למגזר שלו אבל הוא לא יכול להיות שר חינוך לנכדים שלי. אני הכרתי אותו בזמן שהוא היה רב ראשי לצה"ל, יצא לנו להיות יחד בהרבה הלוויות ושמעתי את עמדותיו. אבל היום, אחרי שהוא חבר לסמוטריץ וחבר המשיחיים, אני חושב שאין מקומו במשרד החינוך.

רגע לפני שאנחנו נפרדים מראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט מבקש להעביר מסר לציבור החרדי: "הציבור החרדי צריך להצביע כחול לבן. זה הצ'אנס היחידי של הציבור החרדי לעשות שינוי. הציבור החרדי לא נהנה עד היום מנתניהו, הכל העמדת פנים. זה שאומרים שהציבור החרדי הוא ימני זה לא נכון. ביקרתי רבות אצל מרן הגר"ע יוסף, היו בינינו יחסי קרבה מיוחדים וכל מי שטוען שהוא קרוב לרב, יודע על הקשר בינינו. ש"ס לאורך כל הדרך היתה עם עמדה שפויה, זה שהיום אומרים שהם ימין זה נוגד את דעתו של הרב עובדיה. זה מצער אותי. כיבדתי את ש"ס ומפעלותיה, בחינוך ובאווירה של הפיוס בציבור אבל היום זה לא המצב".

2 תגובות
  1. אולמרט לך לעזזל אתה שקרן הכח גדול שב בשקת מסיק להכניס שנאה לעם

  2. אדם חולה ומושחת , ואני לא מבין מה אתם נותנים לו במה צריך למחוק אותו ולשכוח שהיה אולמרט לא להתיחס למשוגע הוא צריך פסכיטאר.

השארת תגובה