פרץ: נדרוש מינוי שר בדואי

במסיבת עיתונאים אותה תיאר כדרמטית, הודיע יו"ר איחוד מפלגות השמאל כי במו"מ הקואליציוני לאחר הבחירות, תדרוש המפלגה למנות את השר הדרוזי הראשון

עמיר פרץ ובני גנץ
עמיר פרץ ובני גנץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במסיבת עיתונאים שכינס יו"ר איחוד מפלגות השמאל, הודיע ח"כ עמיר פרץ כי לאחר הבחירות ידרוש כתנאי לכניסה לממשלה הבאה, מינויו של שר דרוזי בממשלה.

פרץ הציג את פרופ' עליאן אלנקרנאווי, שהדליק משואה ביום העצמאות, כמועמדו לכהן כשר הבדואי הראשון.

פרץ הסביר, כי "בשביל שינוי גדול נדרשת מנהיגות אחראית ולכן עשינו את האיחוד של העבודה גשר מרצ ובעצה אחת עם שותפתי אורלי לוי אבקסיס ושותפי ניצן הורוביץ, החלטנו לקחת על עצמנו את תפקיד המבוגר האחראי בכדי ליצור תיקון באמת ושינוי באמת. לכן אנחנו נדרוש למנות שר ערבי בממשלה , שר שיכהן באחד התפקידים המרכזיים בישראל אבל גם יתמודד עם הקרע ההולך ומתרחב בין החברה היהודית לחברה הערבית".

לדבריו, "מכיוון שעל פי ההודעות ההדדיות הנשמעות מכיוונם של בני גנץ ושל הרשימה המשותפת, הם לא יהיו חלק מהממשלה הבאה ולכן לא יהיה נציג בממשלה ל20% מהאוכלוסייה הישראלית, אנחנו רוצים שמינוי שר ערבי בממשלה יהיה דבר מובן מאליו, כבר עשיתי את התקדים הזה עת מיניתי את השר ראלב מג׳דלה לשר המדע, התרבות והספורט ונוכחותו של שר ערבי בממשלה תרמה רבות להורדת המתח וליצירת תהליך של פיוס בין החברה היהודית לחברה הערבית , תהליך שחשוב לחוסנה של מדינת ישראל. לכן אנו נדרוש במו״מ הקואליציוני עם כחול לבן כי בממשלה החדשה יכהן פרופ' עליאן אלקרנאוי".

פרופ' אלקרנאווי אמר במסיבת העיתונאים, כי "אחרי 24 שנים של עשייה אקדמית אני בוחר לקחת על עצמי תפקיד פוליטי, ולהיות השר הבדואי הראשון בישראל. אני עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית של ערבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים, בני כל העדות והדתות".

פרץ התייחס לקמפיין הגעוואלד של 'כחול לבן' ואמר, "בימים האחרונים, אני נאלץ לעמוד כמבוגר האחראי, במחנה השינוי, אל מול קמפיין שרוח רעה מאוד נושבת ממנו, קמפיין שלא ברור מדוע בכחול לבן בחרו בו. ניהלתי אמש שיחה ידידותית אך נוקבת עם בני גנץ ואמרתי לו שככה לא מחליפים שלטון, ככה לא בונים שותפות אסטרטגית כפי שסיכמנו עליה".

פרץ ציין, כי "בתחילת המסע הבהרתי לו שהקמפיין המכוער שמנהלת מפלגתו נגד העבודה גשר מרצ לא מקובל עליי. אני קורא לגנץ לחזור ולהנהיג את המחנה כפי שמועמד לראשות ממשלה אמור לנהוג. לא אסכים לגרור את תנועת העבודה ואת המחנה כולו לרוח הרעה הזו, אנחנו נהיה הרוח הטובה".

השארת תגובה