פרדו: "נתניהו לא ראוי להמשיך"

ראש המוסד לשעבר סבור, כי ישראל מתנהלת בעזה ללא אסטרטגיה, ומבקר את העובדה כי כל מי שמותח ביקורת נגד ראש הממשלה מתויג מיד לאיש שמאל

נתניהו צילום חיים צח לע''מ
נתניהו צילום חיים צח לע''מ

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו התראיין הבוקר לרשת ב' ומתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו לנוכח קמפיין הבחירות הנגטיבי נגד 'כחול לבן'.

"כל ראש ממשלה ולא משנה מי, שהיה נאשם באשמה כזו חמורה, צריך לפנות את כיסאו. אם הוא יצא זכאי שיחזור לתפקיד – בכל מערכת שאני מכיר, אם היו רק חשדות כאלה על מישהו, שלא לדבר על כתב אישום, הוא היה מושעה מתפקידו באותו היום", אמר פרדו שאף הוסיף וביקר את העובדה שכיום בפוליטיקה, כל מי שמעז למתוח ביקורת על התנהלות נתניהו מתויג מיד כאיש שמאל והופך למותקף על ידי צד מסוים בפוליטיקה".

על הסבבים האחרונים ברצועת עזה אמר פרדו, כי הוא כלל לא מבין את האסטרטגיה של הממשלה. לדבריו, "אנחנו מדברים על 13 סבבים, עם הרבה רקטות וסבל לתושבי העוטף. לא ברור לי מה ממשלת ישראל רוצה – היכולת המבצעית של החמאס והג'יהאד מתעצמת לקראת כל סבב לחימה נוסף".

פרדו מתח ביקורת על פינוי גופת המחבל השבוע באמצעות שופל, ואמר כי הרגיש לא בנוח מהסיטואציה. "אני חושב איך היינו מרגישים לו היינו רואים מחבלים מפנים גופת חייל שלנו בצורה שכזו".

השארת תגובה