אולמרט: "אין סיכוי שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה"

עם זאת סבור אולמרט, כי על מנת להקים ממשלה ייאלץ גנץ ככל הנראה להיעזר בשירותי הרשימה הערבית המשותפת, שתוביל לבחירות נוספות בשילהי 2020, "אבל אז הסיטואציה תהיה שונה"

אולמרט
אולמרט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, התראיין הבוקר ב'כנס מעריב' והתייחס למתיחות בין הליכוד וכחול לבן בצל הבחירות הקרובות.

אולמרט סבור כי ביום שני בערב עם ישראל ייפרד באופן סופי מבנימין נתניהו, "נתניהו גמר כבר לפני שנה. הוא ראש ממשלה זמני, הוא לא ראש ממשלה. הוא ראש ממשלה שפועל מכוח החוק שקובע שעד שלא תקום ממשלה חדשה הוא ממשיך לכהן. הוא לא מכהן על בסיס של רוב פרלמנטרי וגם לא יהיה לו רוב כזה אחרי הבחירות", כך ראש הממשלה לשעבר.

הוא הוסיף, "אני משוכנע שאין סיכוי שהוא ירכיב ממשלה אחרי ה-2 במרץ. אמרתי את זה באפריל ובספטמבר, ואני אומר את זה עכשיו – נתניהו לא יקים ממשלה". עם זאת סבור אולמרט כי על מנת להקים ממשלה ייאלץ גנץ ככל הנראה להיעזר בשירותי הרשימה הערבית המשותפת, "אני לא יודע אם לגנץ יהיו 61, אני מעריך שיש סיכוי שתקום ממשלת מיעוט, שבסופו של דבר תאלץ להגיע לבחירות בסוף 2020, אבל הן יהיו בסיטואציה פוליטית שונה לגמרי. בשלב הראשון, תהיה מנהיגות חדשה בליכוד. ראיתי היום את סער בוכה בדמעות על ההסתה נגד נתניהו, אבל הוא שכח שלפני חודש הוא התלונן על ההסתה של נתניהו נגדו".

אולמרט נשאל בראיון על היריבות האישית בינו לבין נתניהו שמא הביקורת כלפיו איננה עניינית והשיב, כי "אכן יש הרבה אישי, נתניהו שקרן, הוא פלגן, אין דבר אחד בו שאני סובל. הוא פוגע באינטרסים השל מדינת ישראל. זה אישי שנובע מתוך דאגה לישראל ובעקבות הנזק שהוא גורם לישראל. רוב העם לא אוהב אותו, לכן הוא לא יכול להרכיב ממשלה בישראל".

תגובה אחת
  1. אין שום בושה…לראות את קרנבל הצדיקים של סדום
    עבריין ורא'מ לשעבר שהביא עלינו טרור ונכשלות מנסה להטיף לעבריניים…
    אם השמאל ירכיב את הממשלה היא תתפוצץ עליהם בפרצוף…

השארת תגובה