18 שנות מאסר למחבל מצומת הגוש

לאחר שבערכה ראשונה זוכה המחבל בבית המשפט מאשמת רצח נירית זמורה, הבוקר החמיר בית המשפט הצבאי את עונשו של המחבל ואף השית עליו פיצויים לנפגעת בסך חצי מיליון ש"ח

אזיקים
אזיקים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט הצבאי יהודה במחנה עופר גזר הבוקר על המחבל שדקר את נירית זמורה בצומת הגוש עונש מאסר של 18 שנה, בנוסף השית בית המשפט תשלום פיצויים על סך 500,000 ₪ לנפגעת. ההחלטה התקבלה בהתאם להרשעתו בניסיון לרצח.

יצוין, כי מדובר בגזר דין שני שהתקבלה בערכאת ערעור, לאחר שבפעם הראשונה הורשע המחבל בגרימת חבלה חמורה בלבד וגזר דינו נפסק בהתאם.

התביעה הצבאית מיהרה לערער על הכרעת הדין המקורית, ובית המשפט הצבאי לערעורים הרשיע את המחבל בניסיון לרצח. יצוין, כי בדיון שהתקיים היום נכחו נירית זמורה ובני משפחתה בליווי עו"ד בלייכר.

עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו' שייצג את הנפגעת הביע אכזבה מחומרת העונש ואמר, כי "פסק הדין של 18 שנה זה המינימום שנהוג היום לתת על ניסיון לרצח. היום עם כניסת חוק המאבק בטרור רמת הענישה כבר עומדת על מעל 20 שנה. יחד עם האכזבה על גובה העונש, אנו מברכים על התיקון שלבסוף נעשה בכך שנוספו למחבל 4 שנות מאסר. אנו נמשיך לפעול ביחד עם נפגעי פעולות האיבה להחמרה בענישת המחבלים והרוצחים שתביא להגברת ההרתעה, ותמנע מהמחבלים לשוב על מעשיהם".

כזכור, לפני כשנה בית המשפט הצבאי ביהודה זיכה את המחבל מעבירת ניסיון לרצח, והרשיעו בגרימת חבלה חמורה בכוונה בלבד. זאת בטענה שלא ניתן להוכיח את כוונת המחבל מעל לכל ספק מאחר שהצליח לדקור את הנפגעת בגבה "רק" פעם אחת, והיות והסכין נשברה מעוצמת הדקירה לא ניתן לקבוע אם המחבל היה דוקר אותה שוב לו יכל.

פסיקת בית המשפט עוררה סערה רבה, והתביעה הצבאית הודיעה מיד שבכוונתה להגיש ערעור כנגד הכרעת הדין.

השארת תגובה