שקד: "רצינו שהאוזר והנדל יבואו איתנו"

על הסיכוי לבחירות בפעם הרביעית: "אחד הגושים ישיג 61 מנדטים". על המשך הירי לעוטף: "נצטרך מבצע צבאי יצירתי בדרום"

צבי האוזר
צבי האוזר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שרת המשפטים לשעבר וח"כ איילת שקד סבורה כי הסיכוי לגוש הימין להגיע ל61 מנדטים הוא ריאלי אך הדבר תלוי במידה רבה בהתנהלות נתניהו עד הבחירות.

"אם נתניהו יצליח לעודד את אחוזי ההצבעה אצלו ולעורר את מעוזי הליכוד נצליח להגיע ל-61 מנדטים", אמרה שקד בפתח דבריה. "לכחול לבן אין שום דבר משותף חוץ מאידאולוגיית 'רק לא ביבי'. יש שם אנשי שמאל, חלקם סוציאליסטים, חלק קפיטליסטים, חלק בעד חוק הלאום. זה מישמש של דעות".

בראיון לבן כספית בכנס צעריב נשאלה שקד האם אכן ניהלה מדעים עם הנדל והאוזר מכחול לבן: "רצינו שהנדל והאוזר יבואו איתנו, וככה נגדיל את הגוש ונפרק אותם. אני חושבת שהציבור צריך להבין שדרושה הכרעה, או להצביע לימין, שזה ימינה, או לגוש השמאל. אין ממשלת אחדות, יש הפרדה ברורה – גוש ימין או גוש שמאל. שכל אחד יחליט לאן הוא משתייך. העובדה שנתניהו וכחול לבן תומכים בתכנית טראמפ, יש מפלגה אחת אידאולוגית שמתנגדת למדינה פלסטינית וזו רק ימינה".

על התרחיש לקיומן של בחירות רביעיות אמרה, כי "אחד הגושים ישיג 61, אני חושבת שלגוש הימין יש סיכוי טוב להשיג 61. אני רואה שיש התעוררות. טוב יעשה נתניהו אם יפסיק להתעסק איתנו ולתקוף אותנו".

על ההסלמה בעזה: "נפתלי אמר 'דין בלון כדין רקטה'. על כל בלון תוקפים, גם מחרטות וגם מחסני נשק. התחלנו לגרור את הגופות, וזה גם צעד נכן של בנט – לקחת קלפי מיקוח כדי ללחוץ על חמאס בשביל להחזיר את הבנים. פעם ראשונה שהג'יהאד ירה רקטות, תושבי הדרום לא ישנו טוב בלילה, אבל גם בסוריה לא ישנו טוב בלילה, וחלק לא קמו מהשינה. זה ברור שבשביל לתת שקט לתושבי הדרום יצטרכו מבצע צבאי יצירתי, כזה שנתחיל אותו ולא ניגרר אליו".

השארת תגובה