שערורייה: 'החרדים אשמים בהפצת הקורונה'

עמירם גולדבלום, ממייסדי ארגון השמאל 'שלום עכשיו', טוען כי הציבור החרדי אשם בהפצת הנגיף המסוכן בישראל וקורא "להישמר מכניסה לבתי כנסת" • האוניברסיטה העברית: "מוקיעים את דבריו המבישים והגזעניים"

צילום דוברות מדא
צילום דוברות מדא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

זעזוע וחלחלה מהתגברות ההסתה כלפי ציבור שומרי התורה והמצוות בידי פוליטיקאים ובעלי אינטרסים באקדמיה ובכלי התקשורת. אם לא היה די ברעל ששוטף את השדה הפוליטי, כימאי ישראלי בשם עמירם גולדבלום הנושא בתואר 'פרופסור', מבציע על הציבור החרדי כאשם בהפצת נגיף הקורונה המסוכן שעושה שמות בעולם והביא לאלפי קורבנות.

לטענת הפרופ' גולדבלום בפוסט שערורייתי שפרסם ברשת החברתית, "מסתירים מכם את האמת בגלל הבחירות – הנגיף מתפשט במהירות בישראל מאז שקבוצת קוריאנים ביקרה במערת המכפלה. באיטליה חוסמים עיירות וערים כדי למנוע התרחבות ההדבקה. בישראל צריך לחסום את אלעד ובני ברק ומודיעין עילית וביתר עילית ונתיבות ובית שמש וכן שכונות גדולות באשדוד ובירושלים".

"אזהרה – שימרו על חייכם", כתב גולדבלום בפוסט מתריס נוסף. "תיירים מקוריאה טיילו ללא כל פיקוח בישראל ונודע עתה שהם חולים בוירוס הקורונה. רשימת המקומות שהם ביקרו נמצאת בעיתונות. בין היתר – וירוס הקורונה הגיע איתם למערת המכפלה ומשם, באמצעות מבקרים יהודים מנשקי מזוזות – עבר לבתי כנסת רבים בישראל ולשכונות הדתיות והחרדיות. ירושלים, בית שמש, אשדוד, בני ברק, ביתר עילית ומודיעין עילית ועוד".

גולדבלום נוטף ארס גם כלפי קיום מצוות ומנהגי ישראל. לדברי הפרופ', "מי שרוצה לשמור על נפשו – לא מתקרב למזוזות, לא מניח תפילין בדוכנים ברחוב, לא נכנס בזמן הקרוב למקומות ציבוריים בשכונות דתיות וחרדיות".

האנטישמיות של הפרופ' לא עוצרת כאן. בפיו "המלצה" לקוראי דבריו המחרידים, "עד שיתברר שהנגיף בישראל חוסל – מומלץ להישמר מכניסה לבתי כנסת, מתנ"סים, אולמי חתונות, וגם…לקלפיות בבתי ספר ומקומות ציבוריים אחרים דרשו במשרד הפנים קלפי בסביבה בטוחה".

במפלגת 'ימינה' הגיבו להסתה של גולדבלום, "אחרי שאסרו על הנחת תפילין והעלילו עלינו את שקרי ה׳הדתה׳ עכשיו מאשימים את הציונות הדתית גם בקורונה. לא יעזור לכם".

ארגון 'בצלמו' שיגר להנהלת האוניברסיטה העברית דרישה לזמן לשימוע לקראת פיטורים, את פרופסור עמירם גולדבלום המועסק על ידה, בשל האשמותיו המחרידות.

"אתמול העלה בדף הפייסבוק הפרטי שלו פרופסור עמירם גולדבלום עלילת דם ודיבה שהדתיים והחרדים הם הם מפיצים מחלת הקורונה, וקרא לסגור את הערים שלהם", כותב מנכ"ל הארגון שי גליק. "הוא לא המציא את הגלגל; תמיד טענו בפולין וגרמניה שהיהודים הם מפיצי המחלות ומרעילי הבארות".

"לא ייתכן לעבור על דבר זה בשתיקה! אין מדובר בחופש דעה אקדמי, כי אם חרדופוביה ושנאת דתיים וחרדים. אני דורש מכם לזמנו מיידית לוועדת שימוע בגין דבריו".

"רק לאחרונה, במקרה דומה אך שונה, ד"ר מוטי קידר שהביע דעות קיצוניות מחוץ לאוניברסיטה זומן לשימוע. כך גם ד"ר רובינסון שהביע דעות שנטען כי הן פוגעניות. אין כל ספק, שאם מרצה היה מדבר כך נגד ערבים או רוסים – היה מפוטר מיידית. אבל לצערנו, דם החרדים מותר".

יצויין כי גולדבלום הוא כימאי ישראלי, פרופסור אמריטוס לכימיה תרופתית במחלקה לחומרי טבע בבית הספר לרוקחות שבפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והוא נמנה עם מייסדי ארגון השמאל "שלום עכשיו", וכן חבר במועצה הבינלאומית של "הקרן החדשה לישראל".

לפני תקופה קצרה כתב גולדבלום בעמוד הפייסבוק שלו ש"הפורעים הטרוריסטים מההתנחלויות פוגעים יומיום בתושבים הפלסטינים" וקרא לפלסטינים "להקים מיליציות חמושות שיגנו על הכפרים והעיירות שלהם מול המתנחבלים". דבריו הבוטים והמסיתים חוללו סערה והפוסט הוסר על ידי פייסבוק כעבור שעות אחדות.

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה ל'קו עיתונות': "האוניברסיטה העברית מוקיעה את דבריו המבישים והגזעניים של עמירם גולדבלום ואינם משקפים את עמדת הנהלת האוניברסיטה העברית ולא את עמדת קהילת האוניברסיטה העברית אשר פועלים יומם ולילה למען  חברה רב גונית".

השארת תגובה