החרדים: עם נתניהו גם בבחירות רביעיות

גם יו"ר יהדות התורה שר הבריאות יעקב ליצמן וגם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי הבהירו כי אין בכוונת מפלגתם לשבת בממשלת גנץ • "בכול מחיר, גם של בחירות רביעיות", הצהיר דרעי

נתניהו וליצמן צילום קובי גדעון לע''מ
נתניהו וליצמן צילום קובי גדעון לע''מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שבוע לפני הבחירות ובמפלגות החרדיות מחדדים את המסר ולפיו בכל קונסטלציה, אין בכוונתם להצטרף לממשלה שבני גנץ עומד בראשה וחבירה לגוש השמאל.

יו"ר "יהדות התורה" שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בראיון לתכנית שחור ולבן בערוץ הכנסת כ"דין ליברמן כדין לפיד" וכי יהדות התורה לא תשב בממשלה שבה אחד משניהם חבר. השר ליצמן דוחה גם את דברי נתניהו על עריקה צפויה של בנט לאחר הבחירות: "הבלוק לא יתפרק. ליברמן ושלח שמדברים על עריקות – משקרים", אמר ליצמן.

גם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי הבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי ש"ס תמשיך לתמוך בנתניהו גם במחיר של בחירות רביעיות. "חד משמעית לא נצטרף. אנחנו קרובים ל-61 מנדטים לימין. סקרי עומק שעשינו מראים שאנחנו ב-58", סיפר השר דרעי בראיון ל-12N מבית חדשות 12. "אנחנו הולכים עם נתניהו בכול מחיר, גם של בחירות רביעיות".

בראיון אמר דרעי: "זה לא שאין לנו אפשרות מלבד נתניהו כי אחרים לא רוצים אותנו – זו החלטה במודע שהגעתי אליה. אנחנו חלק מהגוש של נתניהו, לכן אני לא רואה אפשרות בעולם שלא נהיה יחד. אנחנו השותפים הכי טבעיים למדינה יהודית עם שמירת הסטטוס קוו. מי שלא חתום על המסמך שייך לצד השני".

יחד זאת, במהלך הראיון הבהיר השר דרעי כי אינו פוסל את גנץ באופן אישי. "אין חרם על גנץ, אנחנו לא מחרימים אותו", הבהיר דרעי. "במשך כל השנה האחרונה כשהיו התקפות אישיות עליו אני הגנתי עליו ואמרתי שהוא היה רמטכ"ל, זה לא עוד איזה אחד".

דרעי מעריך שלא יהיו בחירות רביעיות. "אם הימין לא יביא 61 והאחרים כן – הם יקימו ממשלה מיידית, הם יגידו 'קודם כל מוציאים את ביבי מבלפור'", אמר דרעי בראיון.

השארת תגובה