'עוצמה יהודית': "אנחנו ממש על הסף"

אופטימיות זהירה פושה במטות 'עוצמה יהודית' • בן גביר: "אנחנו זוכים לחיבוק חם בדרום. גם בליכוד הבינו את המשמעות והפסיקו לתקוף אותנו"

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שישה ימים לבחירות, ובמפלגת הימין 'עוצמה יהודית' נערכים לישורת האחרונה. פעילי המפלגה כבר מיפו אלפי מצביעים נוספים פוטנציאליים והם מתכוונים להילחם על כל קול. "אנחנו זוכרים היטב מה קרה לבנט ושקד בסיבוב הראשון, אסור לנו להרשות מצב בו חסרים רק קולות בודדים להצלת גוש הימין כולו", מסביר אחד הפעילים.

במפלגה מציינים בסיפוק את העובדה שהליכוד בראשות רוה"מ נתניהו בלם את המתקפות עליהם, בניגוד למה שהיה עד כה ובמערכת הבחירות הקודמת.

הסיבה פשוטה, בהתאם למסרים שקטים שהוחלפו בין הסיעות, מתכוונים בליכוד לעקוב אחר סקרי סוף השבוע ופילוחי עומק פנימיים שייערכו. במידה ועל פי התוצאות הללו תגיע עוצמה לשלושה מנדטים ומעלה (סביבות המאה אלף קול), יתכן ובליכוד יסייעו ויתנו 'פוש' אחרון כדי למנוע אבדן של מנדטים הכרחיים לגוש הימין.

מי שנשמע רגוע מתמיד הוא עו"ד איתמר בן גביר, יו"ר הרשימה, שחורש את הארץ לאורכה ולרוחבה ושם דגש משמעותי על אזור הדרום.

"בבחירות הקודמות קיבלנו באזור הדרום קרוב לחצי מנדט, הפעם אני מצפה לפחות לכפול מזה", הוא מספר. "העובדה שיש לנו תוכנית אופרטיבית ומסודרת כיצד לחסל את איום הרקטות ולהדביר את החמאס, בניגוד לאחרים, ויחד עם האמון שרוחשים לנו רבים – תביא בעז"ה לתוצאה המיוחלת".

בן גביר אופטימי ומשוכנע כי יקבל תמיכה בכל המגזרים. "יש כמובן חרדים בלי סוף שתומכים בי, כפי שהיה תמיד. בעיניהם אני המייצג האותנטי של שילוב של תורת ישראל עם שמירה על שלמות הארץ, בניגוד למפלגות שונות שמנסות לרכב על הגל הזה רק לאחרונה".

בתוך כך, בעוצמה יהודית מגיבים לסקרים שנערכו בימים האחרונים בערוץ 13 וב'כאן 11', לפיהם המפלגה זוכה בכמעט מאה אלף קולות – המהווים כ-3 מנדטים. לטענתם הסקרים הללו מוכיחים את טענתם שבלעדיהם לא תקום ממשלת ימין ולכן המתקפות עליהם מסוכנות.

מלבד העובדה שממשלת הימין-חרדים תלויה בכך שיעברו את אחוז החסימה, הרי שמצב בו נתניהו יחתום על עסקת טיעון וינטוש את החיים הפוליטיים הם העוגן היחיד להגנת ארץ ישראל.

דברי ראשי המפלגה באים על רקע הלחץ הגובר שמופעל עליהם לפרוש מהמירוץ. בין היתר, על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו שממשיך לעסוק בנאומיו בטענות נגד מי ששוקלים להצביע לרשימת 'עוצמה יהודית' בבחירות.

בנאומו ב'כנס ירושלים' אמר נתניהו כי "אם יש פה מי שמתכוון להצביע ל'עוצמה יהודית', אני אומר להם: אל תבזבזו את הקול שלכם".

בעוצמה יהודית אומרים כי הסקרים שנערכו אמש והבוקר, בהם עוצמה יהודית זוכה לכמעט מאה אלף קולות, כאשר מאידך גוש הימין נותר בקיפאון ולא מצליח לטפס ל-61 מנדטים, מלמדים כי עוצמה יהודית היא הסיכוי היחיד להקים ממשלת ימין. "בלי ארבעת המנדטים של עוצמה יהודית, מדינת ישראל הולכת למערכת בחירות רביעית", טוענים במפלגה.

יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן-גביר אומר ל'קו עיתונות', "אנו קוראים לליכוד להפסיק את המתקפות נגד עוצמה יהודית. המתקפות האלו הם למעשה מתקפות ישירות על הסיכויים להקים ממשלת ימין. גם בליכוד יודעים היטב שאין שום קונסטלציה להקמת ממשלת ימין בלי ארבעת המנדטים של עוצמה יהודית, שישברו את הקיפאון הקיים ויביאו להקמת ממשלת ימין חזקה".

6 תגובות
 1. בן גביר קשקשן אותם ססמאות הבחירות האלה כמו בעבר. מהרסיך ומחרביך יצאו ממך. די רד מהעץ אטום ולא שומע.

 2. על סף מסירת השלטון על מגש לידי השמאל והערבים. העם ההולכים בחושך משחיתים עשרות אלפי פתקי הצבעה לריק.

 3. רק עוצמה יהודית

 4. עדיף שהקול שלי ילך לעוצמה או לפח מאשר להצביע לשקרנים ולאוהבי כיסאות מנהלים

 5. הסיכוי הטוב שעוצמה עוברים והימין מנצח תלוי בתכנית הזאת
  חברים זה רגע קריטי!!! ביותר!!!
  את הדברים הבאים אנא הפיצו! פרסמו! ותפנו! לגורמים הרלוונטיים מהמפלגות המדוברות-
  כל מי שרוצה את עוצמה יהודית בכנסת שינסה לפעול בזמן הקצר שנותר הנה-
  "תכנית מפץ הימין "העוצמתי"-
  "בעוצמה-ביחד-ובנועם" "הימין ינצח"
  כן כן זה הקמפיין וזה בדיוק התכנית-
  מפלגת עוצמה יהודית רצה עם מפלגת יחד של השר לשעבר אלי ישי, והוא יהיה מועמד ראשון של המפלגה
  המאוחדת (בהסכם בלוק-טכני להצלת גוש הימין) לתפקיד שר
  בתמיכת הרבנים של יחד ובראשם של הרב מאזוז שליט"א ועוד (לכן בלוק טכני)
  +הסכם בין המפלגות על דברים שיקדמו וכו'
  בנועם-ריצה משותפת נוספת עם מפלגת נעם
  (לכל הפחות בהסכם בלוק-טכני) בתמיכת רבניה
  וראשיה- הבטחה למועמד מטעמם לבחירות בסבב הבא במקום ריאלי,בכנסת הקרובה תפקיד עוזר פרלמנטרי בשכר שיפעל לקידום מטרות המפלגה
  +הסכם בין המפלגות על דברים שיקדמו ביחד וכו'
  חברים!! זה הזמן!! לפעול!! ובפרט מי שיש לו אוזן קשבת לפוליטיקאים המדוברים.

 6. מצטרפים לעזור לעוצמה בשמחה רבה!
  הוא עוזר בהעברת טומאת הבגץ בכל מערכות למען כבוד שמים, ושמחים לעזור לעוצמה לקבל 4 מנדטים, ולהכניס שופטים שפועלים במדיניות ימינית אמיתית!

השארת תגובה