עוצמה יהודית מציגה: קמפיין באידיש

במפלגת עוצמה יהודית חושפים את הקמפיין החדש של המפלגה לציבור החרדי בשפת האידיש. במודעה חדשה מתמקדים במפלגה במספר נושאים, הנוגעים לציבור החרדי, אותם מתחייבים לקדם דרך הכנסת.

עוצמה יהודית
עוצמה יהודית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ימים בודדים נותרו עד הבחירות, ובמפלגת עוצמה יהודית חושפים את הקמפיין החדש של המפלגה לציבור החרדי, שנשמר לישורת האחרונה. באופן מפתיע הקמפיין מתפרסם בשפת האידיש. במודעה חדשה מתמקדים במפלגה במספר נושאים, הנוגעים לציבור החרדי, אותם מתחייבים לקדם דרך הכנסת.

במודעה נכתב: רק בן גביר ישמור על עצמאות החינוך החרדי, יילחם ברדיפה של בג"צ נגד החרדים, ידאג לתקן את חוק "מיהו יהודי" וכן לא ימכור את ארץ ישראל תמורת תקציבים. או בתרגום לאידיש: נאר בן גביר וועט זארגן פאר די חרדישע חינוך און היטן אויף זיין זעלבשאפט. וועט מלחמה האלטן קעגן בג"צ און זיינע רדיפות. וועט פארעכטן דעם געזעץ "מיהו יהודי". וועט נישט פארקויפן ארץ ישראל פאר געלט. בן גביר א ווארט איז א ווארט!

מי שעומד מאחורי המודעה הוא המטה החרדי של המפלגה, שהוקם לפני מספר שבועות, במטרה להביא קולות מהמגזר החרדי. בראש המטה עומד ברוך מרזל, איש חברון שנפסל בבחירות הקודמות על ידי בג"צ מלרוץ לכנסת. בעקבות הפסילה הודיע מרזל כי הוא קיבל על עצמו להכפיל את עבודתו למען המפלגה וכי לוקח על עצמו את הניהול של המטה החרדי. מרזל עצמו נחשב כאיש אמונם של גדולי ישראל ומקורב לאדמו"רים רבים.

במפלגה מדגישים כי הם אינם פונים למי שמצביע למפלגות החרדיות, אלא לחרדים שבכל מקרה מתכוונים להצביע מסיבות אלו ואחרות למפלגות האחרות. "על פי סקרים פנימיים שערכנו יש לא מעט חרדים שחושבים להבציע למפלגות אחרות ועדיף שהם יצביעו לעוצמה יהודית שהיא המפלגה שהכי קרובה לציבור החרדי, מאשר למפלגה אחרת. כמובן שמי שנשמע לרבותיו, צריך לעשות כפי שהם מורים" אומרים במטה החרדי של המפלגה.

ראש רשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר אומר כי הציבור החרדי יכול לסמוך עליו שהוא יטפל בנושאים הללו. לדבריו "זה לא רק המאבק מול שלטון בג"צ שפוגע פעם אחר פעם בציבור החרדי, וכבר שנים שאני נאבק מולו ובכנסת יהיו לי עוד אמצעים למאבק, אלא זה גם בנושאים אחרים. בשונה ממפלגות אחרות שמדברות רק על המ"מחים, אנחנו נדאג לחרדים החדשים בכל התחומים שחשובים להם, אבל אנחנו גם מדגישים שלא נעשה את זה על חשבון החינוך החרדי ואנו מתחייבים לשמור על עצמאותו" מוסיף בן גביר. "מאז התחלתי את פעילותי הציבורית היה לי קשר אדוק מאוד עם החברה החרדית ורבניה. המגזר הזה חשוב לי ביותר והנושאים שעלו במודעה יקרים מאוד לליבי", מוסיף בן גביר.

יצוין כי רק השבוע פורסם על פסק דין תקדימי שבו לראשונה שני נערים חרדים יפוצו כספית על ידי המשטרה לאחר ששוטרת נגעה בהם בניגוד לרצונם ואמונתם. מי שייצג את הנערים היה עורך הדין איתמר בן גביר, שמספר כי זו לא הפעם הראשונה שנלחם למען עצורים חרדים: "מדובר בתקדים חשוב שנועד להגן על ציבור שלעיתים יש מי שחש בנוח לתקוף אותו במחשבה שלא ישלם על כך. לא יתכן ששוטרים במדינת ישראל יחשבו שהם מעל החוק ויתנהגו כעבריינים. בחורי ישיבות צריכים לדעת שהם מוגנים ושלא ניתן לפגוע באמונתם".

השארת תגובה