הותקף על ידי ערבים ותובע פיצויים מהתוקף הראשי

צעיר יהודי שהותקף לפני כשנה סמוך לעיר העתיקה על ידי נערים ערבים, תובע כעת דמי פיצויים מהתוקף המרכזי

פטיש שופט
פטיש שופט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

צעיר יהודי כבן 18 אשר הותקף לפני כשנה על ידי מספר נערים ערבים בסמוך לעיר העתיקה בירושלים, תובע כעת את אחד התוקפים בתביעה אזרחית על סך 210,000 ₪.

מדובר במקרה תקיפה מזעזע כאשר הצעיר, בחור ישיבה תושב ירושלים, צעד לתפילה בכותל המערבי מכיוון גן הבונים. כשהגיע הבחור לאזור שער ציון נגשו אליו שלושה צעירים ערבים, אחד מהם בגיר, והחלו להכותו באלימות רבה בכל חלקי גופו, זאת לאחר שווידאו את זהותו היהודית. הצעיר התעלף ונפל ארצה, אך התוקפים לא חדלו להכותו.

זמן קצר לאחר התקיפה נעצרו התוקפים והוגשו נגדם כתבי אישום. לאחרונה אף גזר בית המשפט את דינו של התוקף המרכזי, הבגיר מבין התוקפים, והוא נשפט ל-11 חודשי מאסר.

כעת, לאחר מתן גזר הדין הגיש עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו' שייצג את הצעיר את כתב התביעה האזרחית נגד התוקף.

בכתב התביעה מציין בלייכר את השתלשלות האירועים ואת אופי התקיפה כפי שעלה מכתב האישום. כמו כן מתוארת הפגיעה הקשה שחווה המותקף ואת התהליך הארוך אותו הוא עובר על מנת להשתקם מהאירוע. לסיום דורש עו"ד בלייכר בשמו של הנפגע דמי פיצויים העולים לסכום הכולל של 210,000 ₪ שישולמו לנפגע.

יש לציין כי שני התוקפים הנוספים, שהיו קטינים בעת האירוע, הורשעו אף הם בביצוע העבירות ונמצאים כעת בהליכים לקביעת עונשם.

מעו"ד בלייכר נמסר בתגובה, כי "תופעה של תקיפות אנטישמיות בבירה הישראלית הינה רעה חולה שיש להילחם בה בכל העוצמה ובכל דרך. אנו בחוננו נמשיך לפעול כדי שאותם תוקפים אנטישמים ישלמו מחיר כבד על מעשיהם".

השארת תגובה