קורונה בישראל: 1400 שוהים בבידוד

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו השוהה בבידוד לאחר שחזר משליחות משרד הבריאות ביפן, כי מהנתונים שבידיו שוהים בישראל כ 1400 ישראלים בבידוד

מבודדים ונשמרים
מבודדים ונשמרים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו גילה הבוקר כי בישראל שוהים כ 1400 אזרחים בבידוד מחשש להידבקותם בנגיף הקורונה.

יצוין, כי גרוטו בעצמו שוהה גם הוא בבידוד בימים אלו לאחר ששב מיפן בשליחות המדינה לטיפול בישראלים ששהו על ספינת הטיולים היפנית.

"אנחנו יודעים שנגיף הקורונה נמצא כבר אלפי שנים ביחס עם האנושות, ומדי תקופה עובר מבעלי החיים לאדם באיזו שהיא צורה". אמר גרוטו בראיון ל 103FM, והוסיף, כי מהנתונים שקיבל לידיו עולה, שיש בישראל למעלה מ-1,400 אנשים השובים בבידוד, "ואני מניח שיש רבים שלא דיווחו אולי 2,000. צריך למלא טופס דיווח – גם אני מילאתי".

בראיון נשאל גרוטו לקושי בשהות בבידוד ואמר, כי "הקושי ברור, זה לא נעים". הבוקר החל גרוטו את יומו השלישי בבידוד ואמר: "מתחילים להתרגל, זה המצב כרגע. אני נמצא בחדר עבודה או בחדר השינה בלבד, יש לי שירותים ומקלחת נפרדים וכאשר אני יוצא החוצה מאחד המקומות, ויש בן בית בבית, אני שם מסכה". את תקופת הבידוד היה אמור לסיים בסוף השבוע הקרוב אך משום ש"במקריות הייתי בטיסה עם הקוריאנים שהיו בדרך ליפן" עליו לשהות שבוע נוסף בבידוד. הוא אינו חושש מהנגיף שכן היה לדבריו "במגע מאוד ממוגן איתם עם המיגון המקסימלי".

השארת תגובה