ועדת הבחירות: 15 קלפיות לנפגעי הקורונה

בדיון בוועדת הכספים גילתה מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית התכנית היא לעשות זאת בערים מרכזיות, באוהלים, "אנחנו מייצרים מפרט לאוהל מיוחד, עם הפרדה בין חברי ועדת הקלפי למצביעים"

קלפי צבאית
קלפי צבאית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך דיון שהתקיים בוועדת הכספים בנושא המימון לתקציב הבחירות לכנסת ה 23 ולשנת 2020, ביקש יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני ממנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית הגב' אורלי עדס שהשתתפה בדיון, הבהרות לעניין היערכות ועדת הבחירות להצבעה על רקע נגיף הקורונה.

בתשובה, הציגה עדס, את היערכות הוועדה כדי לאפשר לאנשים השוהים בבידוד להצביע בבחירות: "לפני יומיים ניתן צו מנכ"ל משרד הבריאות, הקובע שכל מי שבבידוד ואין לו תסמינים, יוכל לצאת להצבעה, עם מסכה ובהתאם להנחיות, אם כי לא בתחבורה ציבורית ועוד.
 
עדס ציינה, "אנחנו מנסים לייצר מהלך של 12 עד 15 קלפיות ייעודיות שאנחנו מקימים ברחבי הארץ לצורך כך. המספרים משתנים מידי יום, אנשים נכנסים ויוצאים מבידוד, ואנחנו עוקבים אחר כך. אנחנו רוצים לעשות זאת בערים מרכזיות, זה יהיה באוהלים, אנחנו מייצרים מפרט לאוהל מיוחד, עם הפרדה בין חברי ועדת הקלפי למצביעים. מנכ"ל מד"א מתגייס לכך, הוא מגייס לנו עובדים מקרב מד"א, אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם. המבודדים יכנסו עם אמצעים וכפפות ומסכות, יהיו אמצעי מיגון לסדרנים. אני מאוד מקווה שלא נגיע לעלויות כבדות, ושנוכל לצמצם בדברים אחרים, כדי שלא נצטרך תקציב נוסף".

השארת תגובה