לוין: "פירוק המנהל האזרחי בכפוף לסיפוח"

שר התיירות יריב לוין כי ההתנייה של מחנה בנץ לביצוע תכנית הסיפוח, ב"הסכמה בינלאומית", אינה מותירה מקום לספק כי אם 'כחול לבן' תרכיב את הממשלה הבאה, הרי שהזדמנות טראמפ לא תנוצל

השר יריב לוין
השר יריב לוין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השר יריב לוין הנחשב למקורבו של ראש הממשלה נתניהו הודיע כי עם השלמת תכנית המיפוי וההבנה כי תכנית טראמפ קבועה ללוח זמנים למימושה, הרי שהמערכת תפעל לפירוק המנהל האזרחי.

אמש בועידת 'בשבע' נשאל לוין בענין והשיב, כי "במקביל לצד פעולת המיפוי, התכנסנו עם הגורמים הרלוונטיים, קרי צבא, משטרה, מנהל אזרחי וכו', על מנת לגבש באופן מהיר ומיידי את כל התכנית לביצוע המעבר הזה בפועל. ברגע שתהיה לנו הזדמנות מדינית להחיל את הריבונות ולעשות את זה באופן מיידי, ולא לחכות לשום בירוקרטיה".

לדברי לוין, "תהיה תקופת מעבר מסוימת בהליך מימוש תכניות הסיפוח, לצורך יישום הלו"ז עליו אנו עובדים כרגע, אנחנו עובדים על לוח הזמנים איך הדבר הזה יתבצע, והמטרה היא להשלים בחודשים ספורים תהליך של מעבר מלא של העברת כל הסמכויות, וגם דברים פיזיים כמו מחסומים בשטח ודברים אחרים, באופן כזה שדין כל יישוב ביהודה ושומרון יהיה כדין כל ישוב אחר במדינת ישראל".

לוין התריע מפני ניצחון 'כחול לבן' בבחירות ואמר, כי "אם בני גנץ ינצח בבחירות הרי כולנו מבינים שלא יהיה שום דבר, הוא אומר "אני רוצה הסכמה בינלאומית". הווה אומר הסכמה פלסטינית, הסכמה של האיחוד האירופי, הסכמה של אחמד טיבי וזה הרי לא יקרה לעולם".

"אנחנו אומרים דבר אחד פשוט, נעשה את זה יד ביד עם נשיא ארה"ב, אותו נשיא שהכיר בריבונות שלנו ברמת הגולן, שהכיר בירושלים המאוחדת כבירת ישראל, שהעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים, שהכיר בחוקיות ההתיישבות, והודיע שיכיר בריבונות שלנו בחלקים מיהודה ושומרון.
אני מאמין לנשיא טראמפ, ואני חושב שאם אנחנו נעבוד בצוותא עם האמריקאים ובחכמה, אנחנו נסיים את המלאכה הזאת, אבל בשביל זה צריך שתהיה כאן ממשלת ימין שמחויבת".

השארת תגובה