הרב ליאור: "עצמה היחידה שמתנגדת לתכנית"

הרב דב ליאור
הרב דב ליאור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פטרונה הרוחני של מפלגת 'עצמה יהודית' הרב דב ליאור מביע אכזבה מכך שהמפלגה הוחרמה דווקא על ידי אנשים מהציונות הדתית ומבהיר, 'עצמה מתמודדת עד הסוף'.

"אני ער לסקרים, אבל אנחנו לא יכולים להצביע ולתמוך במפלגות שמוכנות לעשות ויתורים על ארץ ישראל, על צביונה היהודי של המדינה, על השבת, המשפחה המסורתית, גיורים וכו'. המצב כיום הוא שלמרבה הצער אין למי להצביע. אי אפשר להצביע למי שאומר שאין לו הבדל אם גיור יהיה על ידי רב אורתודוקסי או לא; אי אפשר להצביע למי שקידמו את תוכנית "האוטונומיה" ואין להם בעיה עקרונית עם וויתורים על שטחים בארץ ישראל. הבחירה עבורי היא או להצביע עוצמה יהודית או להישאר בבית", כך הרב ליאור בראיון ל'סרוגים'.

הרב ליאור נשאל האם אכן אנשי עוצמה מתייעצים נועצים בו בכל נושא והשיב, כי בעבר אכן היה קשור למפלגות נוספות אלא שאף אחת מהן לא נשמעה לדעת תורה כמו עוצמה יהודית. "מדובר בחבורה של אנשים יראי שמיים ומאוד חשוב לחזק אותם. סוף האמת לנצח".

על הטענה כי ההתמודדות הנפרדת מסכנת את גוש הימין מסביר הרב, כי "אין לגוש הימין סקר אחד שהוא מקבל בו 61 מנדטים. אלא אך ורק במידה ו'עוצמה' תעבור יש סיכוי לימין. כך שאלה שמאמינים לסקרים בנוגע לעצמה, צריכים לאמץ את הגישה הזו בנוגע לגוש הימין גם".

הרב ליאור אינו מתכחש לכך כי המפלגה בסכנת אחוז החסימה ומבהיר, כי "אנשי עוצמה תמיד רצו והסכימו להתחבר בבלוק טכני, תוך שהם מוכנים לעשות ויתורים גדולים, ואכן בבחירות הראשונות הם אלו שהצילו את הציונות הדתית ומנעו מחיקה של מפלגת הציונות הדתית. לצערנו בג"ץ נלחמים באנשי 'עוצמה' ולא במקרה, ויש אנשים בתוכנו שהחליטו לפסול את הלגיטימיות של רבבות יהודים הנאמנים לה' ותורתו, ואף עשו את הדברים בכחש ומרמה. זו הסיבה היחידה ש'עצמה' מתמודדת לבד, כדי להביא את רבבות המצביעים שלהם".

2 תגובות
  1. עוצמה יהודית.
    קריסה מוסרית.

  2. קריסה מוסרית למי שלא מצביע עוצמה: שאין לו ערכים, אמונה, ואהבת הארץ באמת!!!

השארת תגובה