נתניהו: "מלחמה היא דבר אחרון"

במהלך ביקור באריאל התייחס רה"מ להסלמה בהמשך ירי הטילים מעזה ואמר, כי "אם לא תהיה הפסקה מוחלטת – נאלץ להפעיל את תכנית המערכה הרחבה שהכנו"

נתניהו צילום חיים צח לע''מ
נתניהו צילום חיים צח לע''מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום יחד עם השגריר האמריקני דייויד פרידמן באריאל והתייחס במהלך הביקור להסלמה הביטחונית מדרום ביממה האחרונה.

״אנחנו תקפנו אמש גם בעזה וגם בסוריה. אני לא מתכוון להרפות מזה. אני כרגע בדרך לכאן קיימתי שיחה עם גורמי הביטחון. כפי שאתם יכולים להעריך, נפעל גם היום." אמר נתניהו שהוסיף, כי "מעבר למכות הקשות שאנחנו מנחיתים על אויבינו, החמאס וגם הג'יהאד האיסלאמי צריכים להבין – זה לא יימשך כך. אם הם לא יפסיקו את האש לחלוטין, ואני לא מתכוון ליום, יומיים, אלא בכלל, אם לא תהיה הפסקה מוחלטת – נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו".

נתניהו המשיך בדבריו כשהוא משגר איום לחמאס, "אלה לא מילים בעלמא, יש בהם דברים חדשים, מפתיעים שלא היו לא ב'עופרת יצוקה', לא ב'עמוד ענן' ולא ב'צוק איתן', וכל מי שנמצא בקבינט יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים. המערכה, יכולה להיות מלחמה, היא מוצא אחרון. אינני ממהר ללכת לשם. אני יודע את המחיר שמשלמים חיילנו ומשפחות הנופלים. זה מוצא אחרון, אבל אם אין ברירה, לשם נגיע. ואבוי לחמאס ואבוי לג'יהאד האיסלמי כשהם יגיעו ליום הזה. בחירה שלהם. אנחנו נעשה מה שצריך כדי להחזיר את הביטחון המוחלט לתושבי הדרום".

בסיור שערך נתניהו הערב בסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד הוסיף איום מפורש יותר לפלגים בעזה, ״אתמול תקפנו בכמה זירות – תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים. אנחנו נמשיך להכות עד שיושב השקט. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט – אתם הבאים בתור", דברי ראש הממשלה.

השארת תגובה