ערב בחירות: הגיזרה הדרומית חמה

בהנחיית גורמי הבטחון, הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע, – תחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות – רכבות בקו הנגב המערבי, מתחילות ומסיימות בתחנת אשקלון

אכרם עג׳ורי
אכרם עג׳ורי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הצירים הבאים ייסגרו לשני הכיוונים: כביש מס׳ 4 – מצומת זיקים ועד צומת הכניסה לנתיב העשרה. כביש מס׳ 34 – מצומת יד מרדכי ועד כביש הגישה לניר עם.

בנוסף, הוחלט על עצירת תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות.

דובר חמאס חאזם קאסם על פעיל הג'יהאד שנהרג בגדר רצועת עזה אתמול: "ההתנגדות גרמה לישראל לשלם על פשעה נגד מוחמד אל-נאעם".

קאסם הוסיף כי חמאס לא ייתן לישראל לבצע פשעים נגד הפלסטינים.

****

מחבלים מרצועת עזה שיגרו אמש 21 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות ואשקלון.

מערכת כיפת ברזל יירטה 13 מהרקטות. אין נפגעים.

המועצה האזורית אשכול דיווחה על כמה רקטות שהתפוצצו מחוץ ליישובי המועצה. חלק מיירוט של כיפת ברזל אותר בתוך קיבוץ בשער הנגב.

עיריית אשקלון הורתה על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר.

הרקטות נורו ככל הנראה בתגובה לחיסול שני מחבלים של הג’יהאד האיסלאמי שהגיעו הבוקר לגדר המערכת בדרום הרצועה והניחו מטען חבלה.

נתניהו שר הבטחון והרמטכ”ל התכנסו בקרייה בתל אביב להתייעצות.

שר הקליטה וחבר הקבינט יואב גלנט אמר בגלי צה”ל: “לא משנה אם זה החמאס או הג’יהאד – אם יורים עלינו זה צריך להיענות בחומרה, וכך יהיה”.

שר האנרגיה יובל שטייניץ מהליכוד אמר בכאן 11: “המצב בלתי נסבל, אם המתקפה היום מעידה על כך שעזה, חמאס, הג’יהאד האסלאמי בוחרים בהסלמה במקום בהסדרה, אין לי ספק שיקבלו תגובה חריפה וקשה ביותר. יחד עם זאת צריך להפסיק עם האשליה כאילו יש פתרון קסם”.

בהמשך להערכת מצב שהתקיימה בחמ”ל העירוני, החליט ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, על ביטול הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר, כולל החינוך המיוחד.

“נוכח המתיחות הביטחונית בשעות האחרונות וחוסר הוודאות בו אנו מצויים, החלטתי שלא לקחת סיכון על חיי ילדינו ולבטל את הלימודים בכל מסגרות החינוך באשקלון”, אמר ראש העיר.

מטוסי קרב של צה”ל תקפו יעדי טרור של הג’יהאד האיסלאמי דרומית לעיר דמשק שבסוריה, ועשרות יעדי טרור של הג’יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה.

באזור עאדליה דרומית לדמשק שבסוריה הותקף אתר של הג’יהאד האיסלאמי, המהווה עוגן משמעותי של הג’יהאד בסוריה. באתר מבצע הארגון מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה.

בנוסף, מיוצרים מידי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית.

הערב הותקפו גם עשרות יעדי טרור של ארגון הג’יהאד האיסלאמי ברצועת עזה: ברפיח הותקפו תשתיות תת-קרקעיות ואתרים לאחסון חומרי גלם המשמשים לייצור רקטות.

בנוסף, בחאן יונס הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של הג’יהאד האיסלאמי, ובה מתחם לאימון ירי טילי נ”ט וציוד צבאי המשמש את הכוח הימי של ארגון הטרור.

כמו כן, בבית להיא הותקף מתחם אימונים צבאי של הג’יהאד האיסלאמי.

פיקוד העורף הורה לבטל את הלימודים בערים אשקלון, נתיבות ושדרות, ובכל מוסדות החינוך במועצות חוף אשקלון, אשכול, שדות נגב ושער הנגב.

התקיפה של צה”ל התבצעה בעקבות שיגור של 21 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות ואשקלון.

מערכת כיפת ברזל יירטה 13 מהרקטות. לא היו נפגעים.

עיריית אשקלון הורתה על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר וביטלה את הלימודים במוסדות החינוך.

בשלב הזה הוחלט לא לזמן את הקבינט המדיני ביטחוני.

הרקטות נורו בתגובה לחיסול שני מחבלים של הג’יהאד האיסלאמי שהגיעו הבוקר לגדר המערכת בדרום הרצועה והניחו מטען חבלה.

השארת תגובה